Celebrities Fashion Gossip Showbiz

Kate Middleton mahnit me fustanin blu në Pashkën e parë pas vdekjes së Mbretëreshës!

Familja mbretërore po ndihet shumë blu këtë Pashkë. Kate Middleton dhe Princi William koordinuan veshjet shumëngjyrëshe me të tre fëmijët e tyre, teksa morën pjesë në një shërbim të Kishës ditën e djeshme. Princesha e Uellsit, 41-vjeçe, veshi një fustan blu elektrik Catherine Walker & Co, të cilin e ka veshur më parë në shërbimin e ditës së Commonwealth 2022.

Ajo e kombinoi fustanin me taka të larta, një palë vathë safiri dhe diamanti dhe një version blu të kapelës së saj Lock & Co pillbox që ajo e vendosi gjatë një festimi të Ditës së Shën Patrikut vitin e kaluar. Atyre iu bashkuan Mbreti Charles dhe Mbretëresha Camilla, të cilat kishin veshur veshje ngjyrë kafe, së bashku me Princeshën Anne, Princeshën Beatrice, Zara Tindall dhe anëtarë të tjerë të familjes mbretërore.

Kjo shënon festën e parë të Pashkëve që nga vdekja e Mbretëreshës Elizabeth ll, me përgatitjet që po zhvillohen për kurorëzimin e ardhshëm të pasuesit të saj Charles dhe Camilla. Pallati Buckingham konfirmoi se:

Gjatë gjithë Shërbimit të Kurorëzimit më 6 maj, Madhëritë e tyre do të marrin pjesë secila nga katër faqe nderi. Faqet do të jenë pjesë e procesionit nëpër Nave të Westminster Abbey.

Nipërit binjakë të Camilla, Gus dhe Louis Lopes, 12 vjeç, gjithashtu pritet të marrin pjesë, së bashku me nipin e saj më të vogël, Mjeshtrin Freddy Parker-Bowles, 12 vjeç. Pallati ka lëshuar ftesën zyrtare, duke konfirmuar se kurorëzimi do të bëhet më 6 maj 2023, në Kishën Abbey të Westminster. Sipas faqes së internetit të familjes mbretërore, më shumë se 2,000 njerëz do të marrin ftesa me postë dhe megjithëse janë ftuar, është ende e paqartë nëse Princi Harry dhe gruaja Meghan Markle do të marrin pjesë.

Në Britaninë e Madhe po zhvillohen planet për kurorëzimin e mbretit Charles III. Bizhuteritë e Kurorës do të projektohen në Kullën e Londrës para se të shkojnë në monumentet kryesore britanike. Po ashtu, në vjeshtë pritet të projektohen në monumentin e famshëm të kryeqytetit britanik e më pas do të ekspozohen në të gjithë vendin, që t’u tregohet historia e kurorëzimit mijëra njerëzve.