Horoskopi Lifestyle

Lajme të hidhura për këto tre shenja, muaji qershor nuk do të shkojë ‘vaj’ për disa prej jush…

Lajme të këqija për këto tre shenja të zodiakut, muaji qershor nuk premton shumë fat për ju. Zbulojini më poshtë…

Demi

Muaji fillon me forcë ndërsa Mërkuri hyn te Binjakët më 3 qershor për të ndriçuar shtëpinë tuaj të dytë të stabilitetit. Mund të zhvillohen biseda të rëndësishme rreth punës, prandaj sigurohuni që të kuptoni vlerat tuaja dhe të avokoni për veten tuaj. Në ditën e gjashtë, hëna e re kureshtare e Binjakëve ju inkurajon të filloni një udhëtim të ri manifestimi. Bëni një përpjekje të guximshme drejt qëllimeve tuaja, Demi, dhe do të shpërbleheni!

Ndryshimi vjen kur Marsi hyn në shenjën tuaj dhe zgjon shtëpinë tuaj të parë të identitetit më 8 qershor. Fuqizimi personal ndodh kur qëndroni besnik ndaj vetes. Merrni kohë shtesë për të ushqyer enën tuaj fizike. Praktikat somatike mund të jenë veçanërisht katartike për ju.

Afërdita hyn në ujërat intuitive të Gaforres në datën e shtatëmbëdhjetë dhe ngroh shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit. Dëshira për biseda të thella rritet ndërsa dëgjoni zemrën tuaj. Lidhja me të tjerët bëhet burim gëzimi. Në të njëjtën ditë, Mërkuri hyn gjithashtu në Gaforren dhe ju ofron një sasi të pafund idesh dhe shkarkimesh. Duke përpunuar emocionet tuaja me një logjikë, do të jeni të pandalshëm!

Dielli hyn në Gaforre më 20 qershor dhe ju ndriçon mendjen. Perspektivat tuaja po evoluojnë dhe ideja juaj e ardhshme e shkëlqyer është në horizont. Ndryshimet e mentalitetit dhe mantrat do t’ju ndihmojnë t’i ktheni ëndrrat tuaja në një realitet emocionues.

Në datën njëzet e një, hëna e plotë e Bricjapit ndriçon shtëpinë tuaj të nëntë të zgjerimit dhe ju nxit të lironi besimet e vjetruara. Lëvizni përpara vizionet tuaja të figurës së madhe duke mësuar diçka të re ose duke përsosur zanatin tuaj.

Ditët e shquara: 8, 21, 30
Ditët me fat gjatë muajit: 11, 18, 24

Dashuria

Më 2 qershor, ka një sekstil të ekuilibruar mes ekspertit të komunikimit Mërkurit në shenjën tuaj logjike dhe Neptunit në Peshqit e butë, gjë që duhet t’ju ndihmojë të falni dhe të harroni vërtet dhimbjen e një thyerje zemre të fundit. Thellë brenda vetes, e dini se nuk e kishin menduar, apo jo?

Udhëheqësi juaj i dashur Venusi ka lëvizur nëpër shenjën e ajrit Binjakët për dy javët e fundit dhe ajo noton në Gaforre me ujë në ditën e gjashtëmbëdhjetë, duke rritur ndjeshmërinë tuaj emocionale. Zakonisht ju pëlqen ta shikoni dashurinë nga një perspektivë logjike, por ky kalim i humorit ju ka kthyer plotësisht me kokë poshtë. Nëse nuk e kapni, Demi, mund të trembni dikë.

Nxehtësia nga sekstili Venus-Mars më 28 qershor ju bën të kërkoni intimitet fizik, por a jeni në gjendje t’i mbani të ndara emocionet dhe veprimet tuaja? Mos u lidhni me dikë që mendoni se mund të jetë një partner potencial afatgjatë tani, sepse ka shumë të ngjarë të përfundojë me zhgënjim.

Seksi

Marsi, planeti i veprimit, është në shenjën tuaj këtë muaj, duke ju shtyrë drejt e në qendër të skenës. Është e mundur që të keni më shumë mundësi për dashuri se kurrë. Megjithatë, përpara se të mbingarkoheni nga opsionet, kuptoni se çfarë ju bën të lumtur dhe çfarë dëshironi në një marrëdhënie. Ju jeni në vendin e shoferit, Demi. Nëse dikush ju bie në sy, qëlloni. Parashikimi astrologjik duket romantik, veçanërisht rreth hënës së plotë në Bricjap më 21. Për fat të mirë, gjithçka që duhet të bëni është të jeni vetvetja! Mundësitë do ju vijnë.

Karriera

Këtë muaj, ju jeni duke sjellë vlerë në tryezë.

Jupiteri tek Binjakët trillon Plutonin në Ujor më 2 qershor. Demi, një mundësi financiare mbërrin. Kjo mund të jetë në përputhje me ambiciet tuaja të karrierës ose mund të jetë një mundësi për të zgjeruar biznesin tuaj. Dikush me autoritet mund t’ju ngrejë në lartësi të reja.

Në ditën e gjashtë, ka një hënë të re në Binjakët. Demi, ka shumë mundësi për ju, pothuajse shumë për t’u numëruar. Pra, hiqni çdo punë të zënë që po bëni dhe përqendrohuni në marrjen e klientëve ose projekteve të profilit të lartë në punë. Ju mund të shfrytëzoni kohën dhe energjinë tuaj duke punuar në detyrat më me ndikim tani.

21 qershori sjell hënën e plotë në Bricjap. Demi, disa shkresa që prisni të vijnë. Kjo mund të nënkuptojë se ka një kontratë në kutinë tuaj ose një letër oferte në postë. Tani ju keni në duart tuaja atë që keni kërkuar.

Në datën njëzet e nëntë, Saturni shkon retrograde te Peshqit. Demi, tani është e rëndësishme që të përshpejtoheni me një pjesë të teknologjisë. Ju mund të zgjidhni një kurs, mësues ose klasë ku mund të mësoni detajet e platformës ose aplikacionit. Përqendrohuni në një aftësi specifike si tabelat ose rrjetëzimi dhe mund të fitoni ekspertizë shpejt.

Shëndeti

Vetëbesimi dhe vitaliteti juaj kalojnë në nivele të reja ndërsa Marsi dinamik fuqizon shenjën tuaj më 8 qershor. Është koha e përkryer për të përmirësuar regjimin tuaj të mirëqenies me ushqime të vazhdueshme ushqyese që ju bëjnë të shkëlqejnë.

Ndikimi i Binjakëve po rrit kuriozitetin tuaj, Demi, kështu që është një shans për të eksploruar mundësi të reja shëndetësore. Ju mund të konsideroni punësimin e një trajneri personal për t’ju ndihmuar të bëheni më të fortë dhe më të fortë ose të kënaqeni me trajtimet spa për të qetësuar shqisat tuaja.

Ky është momenti juaj për të investuar në veten tuaj, duke ndërtuar një kështjellë të mirëqenies që do t’i rezistojë kohës dhe do të rrisë qëndrueshmërinë tuaj natyrore. Bëhuni gati të ndiheni të mrekullueshëm brenda dhe jashtë.

Bricjapi

Muaji fillon me kujdesin për veten, Bricjap, pasi Mërkuri hyn te Binjakët më 3 qershor dhe zgjon shtëpinë tuaj të gjashtë të mirëqenies. Është një kohë e shkëlqyer për të përmirësuar zakonet tuaja të punës dhe për të harmonizuar ekuilibrin e punës/jetës suaj. Ju mund të thyeni modelet e vjetra dhe të merrni lajme të rëndësishme për punën gjatë hënës së re të Binjakëve në datën e gjashtë.

Gjeni kohë për kënaqësi kur Marsi të hyjë në Demin sensual më 8 qershor, duke aktivizuar shtëpinë tuaj të pestë të bollëkut. Kur e shijoni jetën dhe ndiheni mirë, është më e lehtë për ju të shumëfishoni bekimet tuaja. Mund të ndiheni të frymëzuar për të ndjekur një projekt të ri pasioni!

Marrëdhëniet theksohen kur Venusi dhe Mërkuri hyjnë në Gaforre, duke ngrohur shtëpinë tuaj të shtatë të partneritetit në datën e shtatëmbëdhjetë. Ju jeni veçanërisht magnetikë dhe të tërhequr nga njerëzit me të cilët mund të lidheni emocionalisht. Bisedat e pambrojtura me njerëz të cilëve u besoni mund t’ju ndihmojnë të krijoni aleanca solide.

Kur dielli hyn në Gaforre më 20 qershor, ju jeni gati të zhyteni në dashuri. Mos harroni se jo çdo dashuri është romantike dhe se reciprociteti është çelësi i një lidhjeje të suksesshme. Ju mund të mësoni shumë për veten përmes lidhjeve tuaja më të ngushta. Kjo është një kohë për t’u rritur me të tjerët!

Hëna e plotë e plotfuqishme në shenjën tuaj në datën njëzet e një është një katalizator për evolucionin tuaj personal. Duke ndriçuar shtëpinë tuaj të parë të identitetit, hëna e plotë ju fton t’i thoni lamtumirë versioneve të vjetruara të vetvetes, në mënyrë që të mund të përqafoni një fillim të ri. Nga një vend dallues, do të jeni në gjendje të lëshoni me dashuri modelet e vjetra dhe të hyni në një ju të ri.

Ditët me fat gjatë muajit: 4, 12, 21
Ditët sfiduese: 8, 17, 20

Dashuria

Stili juaj i komunikimit është shumë i organizuar dhe i saktë, dhe kur Mërkuri mendor kalon në Binjakët dhe shtëpinë tuaj të gjashtë të rregullt më 3 qershor, ju bëheni kurioz për të degëzuar në drejtime të reja. Ndihmon për të mbajtur një mendje të hapur kur bëhet fjalë për mediat sociale dhe teknologji të tjera.

Shtëpia juaj e parë, e cila rregullon mënyrën se si ndërveproni me të tjerët, pret hënën e plotë në datën njëzet e një, duke ju shtyrë të vendosni kufij të qartë. Ju mund të jeni pak më pak tolerant ndaj një takimi që shfaqet vonë ose nuk ju kthen një mesazh sa më shpejt që të jetë e mundur, që është një flamur i madh i kuq. Nëse dikush nuk të respekton ty ose kohën tënde ose ka etikë/moral të ngjashëm, Bricjap, ai nuk ka asnjë shans me ty.

Në fund të muajit, udhëheqësi juaj ambicioz Saturni kthehet në retrogradë ndërsa jeni në Peshqit zvarritës, gjë që ju jep një shans për t’u çlodhur pak dhe për të rivlerësuar këndvështrimin tuaj për jetën dhe dashurinë. A është e mundur që të keni qenë shumë i ashpër me dikë që ju pëlqen vërtet? Nuk është tepër vonë për të përfunduar një libër me tregime.

Seksi

Bricjapi, për të huazuar një linjë nga Rihanna, mund të gjesh dashurinë në një vend të pashpresë. Qëndroni të hapur ndaj mundësive ku nuk i prisni ato këtë muaj. Ndoshta ju mbyllni sytë me dikë ndërsa jeni duke marrë qenin tuaj ose dukeni vërtet të egër pas një nate me vajzat. Në vend që të vraponi në anën tjetër, thuaj përshëndetje! Ju jeni kritiku juaj më i keq dhe ka të ngjarë që kushdo që po ju kontrollon po ju ndjen, syrin e njollosur dhe gjithçka. Hëna e plotë në shenjën tuaj më 21 ju bën edhe më tërheqës, duke tërhequr fjalë për fjalë njerëzit në orbitën tuaj. Shijojeni këtë kohë duke takuar shumë njerëz të rinj.

Karriera

Këtë muaj vërehet vëmendja juaj ndaj detajeve.

Jupiteri te Binjakët trillon Plutonin në Ujor më 2 qershor. Bricjapi, bollëku financiar është një formulë për ju sot. Ju mund të shfrytëzoni përpjekjet për të sjellë shumë mundësi për të fituar më shumë para. Ju mund ta bëni këtë përmes praktikimit, punësimit të ndihmës ose përdorimit të teknologjisë. Jeni afër një përparimi.

Në ditën e gjashtë, ka një hënë të re në Binjakët. Bricjap, kjo është një kohë jashtëzakonisht e ngarkuar për ju. Është sfiduese të mbash gjithçka drejt nëse nuk ke një lloj sistemi. Do t’ju duhet kohë që të mësoheni me çdo sistem që zbatoni. Kjo është një kohë e mirë për të provuar një metodë të re dhe për t’u përkushtuar vërtet për ta bërë atë të funksionojë.

21 qershori sjell hënën e plotë në shenjën tuaj. Bricjapi, popullariteti juaj rritet. Reputacioni juaj është i fortë dhe të tjerët e njohin kontributin tuaj. Ju mund të viheni re nga e gjithë kompania për punën që keni bërë.

Në datën njëzet e nëntë, Saturni shkon retrograde te Peshqit. Bricjap, mund të ndryshoni mënyrën se si komunikoni me të tjerët. Ju mund të jeni më të kujdesshëm me formulimin tuaj, të studioni negociatat ose të përditësoni CV-në tuaj. Disa ndryshime mund të bëjnë të gjithë ndryshimin.

Shëndeti

Zona juaj e kohës së lirë ndizet ndërsa Marsi rrëshqet në Demi më 8 qershor, Bricjapi, kështu që është koha për të qenë më të guximshëm. Përqafoni aktivitetet që nxisin nivelin tuaj të adrenalinës dhe sfidojnë shpirtin tuaj konkurrues. Qoftë kur luani një grup tenisi plot gjallëri ose ecni me biçikletë malore nëpër shtigje të pjerrëta, kënaquni duke rrezikuar dhe duke u kënaqur me nxitimin.

Jo vetëm që këto aktivitete do të rrisin aftësinë tuaj fizike, por ato gjithashtu mund të shijojnë jetën tuaj shoqërore. Dhe me një fokus të fortë në zonën tuaj të mirëqenies, ju jeni gjithashtu të përgatitur për të diversifikuar rutinën tuaj të ushtrimeve. Ndoshta mendoni të punësoni një trajner për të përmirësuar aftësitë tuaja në sportin tuaj të preferuar. Mund të përmirësojë performancën dhe kënaqësinë tuaj. Bëhuni aktiv, qëndroni të angazhuar dhe luani për të fituar.

Peshqit

Muaji fillon me qëllim, Peshqit, pasi Mërkuri hyn te Binjakët më 3 Qershor dhe aktivizon shtëpinë tuaj të katërt të emocioneve. Kjo është një kohë për të dëgjuar intuitën tuaj. Bisedat e përzemërta mund të çojnë në përparime të fuqishme. Hëna e re në Binjakët sjell një fokus në jetën tuaj familjare dhe në shtëpinë tuaj në datën e gjashtë. Ju mund të hulumtoni prejardhjen tuaj ose të zbukuroni hapësirën tuaj të jetesës.

Kur Marsi hyn në Demi më 8 qershor dhe jep energji në shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit, mund ta gjeni veten gati për t’u lidhur me të tjerët. Sigurohuni t’i qaseni çdo ndërveprimi me durim, në mënyrë që të kuptoni perspektivën unike të secilit. Zbulesat vijnë nëpërmjet praktikave të lidhura me fjalët si ditari dhe meditimi i drejtuar.

Lumturia vjen me bollëk kur Venusi dhe Mërkuri hyjnë në Gaforre, duke ndezur shtëpinë tuaj të pestë të kënaqësisë në datën e shtatëmbëdhjetë. Skena është vendosur që ju të përjetoni lumturi dhe kënaqësi të pastër, të cilat gjithashtu mund t’ju kërkojnë të refuzoni çdo gjë që nuk ju sjell më gëzim. Ju mund të ndiheni veçanërisht të frymëzuar!

Dielli, burimi ynë i energjisë, hyn në Gaforren më 20 qershor dhe ju fton të bëheni krijues dhe të argëtoheni. Ju do të ndjeni kënaqësinë më të madhe në situata ku mund të shprehni atë që keni në zemrën tuaj. Është një kohë e shkëlqyer për t’u mbledhur dhe festuar me njerëzit që doni.

Në datën njëzet e një, hëna e plotë e Bricjapit ndriçon shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë të miqësisë dhe ju vendos në një humor veçanërisht social. Lidhja me të tjerët përmes pasioneve dhe interesave të përbashkëta ju ndihmon të zhvilloni lidhje më të thella. Sigurohuni që të përputheni me shpresat dhe dëshirat tuaja.

Ditët me fat gjatë muajit: 8, 17, 27
Ditët sfiduese: 13, 20, 29

Dashuria

Ju do të dëshironi të injoroni çdo flamur të kuq që shfaqet gjatë sekstilit idealist Merkur-Neptun më 2 qershor, kështu që do të jetë e rëndësishme për ju që të flisni me BFF-në tuaj ose dikë tjetër që i besoni për takimet ose partnerët e mundshëm tani. Fatkeqësisht, Peshqit, nuk mund t’i besoni vetëm intuitës suaj për t’ju udhëhequr gjatë këtij aspekti të turbullt.

Në datën e shtatëmbëdhjetë, Mërkuri që flet ëmbël kalon në Gaforren e kujdesshme, duke e bërë praktikisht të pamundur për ju që të thoni një gjë të keqe për dikë. Kjo është një mënyrë e mirë për të qenë, por kur bëhet fjalë për takime, duhet të jeni në gjendje të thoni se si ndiheni, në vend që thjesht të shkoni me rrjedhën. Të pajtohesh me dikë vetëm për të qenë i mirë ose të thuash që të pëlqen një ushqim ose film i caktuar, kur nuk i jep atij idenë e gabuar se kush je në të vërtetë.

Kur Saturni i vendosur shkon në retrogradë ndërsa në shenjën tuaj të dyshimtë më 29 qershor, është koha të përballeni me pasiguritë dhe frikën tuaj të thellë. Çfarë do t’ju duhet për të kuptuar se meritoni të jeni gjithashtu të lumtur?

Seksi

Peshqit, a e gjeni veten në të njëjtin lloj marrëdhënieje vazhdimisht? Nëse po, është koha për të analizuar këto modele dhe për t’i thyer ato. Shqyrtoni besimet tuaja rreth dashurisë këtë muaj dhe lironi atë që nuk ju shërben më. Dielli dhe Afërdita, planeti i dashurisë dhe kënaqësisë, kalojnë në shenjën tjetër të ujit Gaforre, duke e bërë intuitën tuaj më të fortë se kurrë. Qëndroni të hapur ndaj lidhjeve të reja, por sigurohuni që po kaloni kohë me njerëz që e bëjnë botën tuaj më të mirë.

Karriera

Këtë muaj, ju jeni në një trend rritës.

Jupiteri në Binjakët trillon Plutonin në Ujor më 2 qershor. Peshqit, ju jeni duke krijuar bashkë me Universin e fuqishëm e të pafund. Para se të postoni CV-në tuaj, dërgoni një lutje. Para se të takoheni me mbikëqyrësin tuaj, vizualizoni rezultatin që dëshironi. Përpara se të nisni fushatën tuaj të marketingut, ndizni një shkop temjan parash.

Në ditën e gjashtë, ka një hënë të re në Binjakët. Peshqit, ka mundësi biznesi kur bëhet fjalë për shtëpinë, pronën dhe ndërtimin. Nëse jeni në ndonjë fushë që lidhet me strehimin, mund të shkëlqeni tani. Nëse po kërkoni të filloni një biznes, merrni parasysh se çfarë mund të bëni për të mbështetur njerëzit dhe jetën e tyre në shtëpi.

21 qershori sjell hënën e plotë në Bricjap. Peshqit, rrjetëzimi mund të japë disa rezultate të shkëlqyera. Të qenit rreth njerëzve me të njëjtin mendim mund t’i japë një shtysë karrierës suaj. Mund të gjeni mundësi, kolegë dhe klientë të rinj duke u bashkuar me organizata profesionale ose duke u lidhur në rrjete lokale.

Në datën njëzet e nëntë, Saturni shkon retrograde te Peshqit. Besimi vjen përmes praktikës dhe përsëritjes. Peshqit, sa më shumë të bëni diçka, aq më të sigurt bëheni në aftësinë tuaj për të përfunduar punën. Kjo është një kohë e mirë për t’u përqendruar në praktikën e ndërgjegjshme nëse jeni duke përsëritur një fjalim, duke praktikuar komunikim empatik ose duke provuar negociata strategjike.

Shëndeti

Shndërroni shtëpinë tuaj në një vend të shenjtë ku mbretëron qetësia dhe rrjedh ushqim. Në javët e ardhshme, Peshqit, zhyten në artet e kuzhinës duke eksperimentuar me receta që rinovojnë trupin dhe shpirtin. Lëreni kuzhinën tuaj të jetë laboratori ku përbërësit e shëndetshëm përzihen për të krijuar magji në pjatën tuaj.

Ndërsa yjet kalojnë në ushqimin e kancerit për të theksuar zonën tuaj të kohës së lirë, kënaquni me luksin e terapive spa. Imagjinoni një masazh që shkrin tensionin ose trajtime që qetësojnë shqetësimet. Është koha juaj për t’u çlodhur, freskuar dhe rimbushur. Bëni mirëqenien jo vetëm një praktikë, por një kënaqësi. Duke bërë këtë do t’ju rigjallërojë pa fund.