Celebrities Fashion Gossip Showbiz

Margot Robbie shfaqet si ‘Superstar Barbie’ në Golden Globes!

Ylli i “Barbie” rikrijoi një tjetër pamje klasike të veshur nga një prej kukullave më të shitura të Mattel. Këtë herë, për çmimet Golden Globe, Margot Robbie u shndërrua në një “Superstar Barbie” të vitit 1977 me një fustan ngjyrë rozë të krijuar posaçërisht për të nga Armani Privé.

Robbie, e cila u nominua për performancën më të mirë nga një aktore në një film muzikor ose komedi, mbante gjithashtu një unazë dhe një palë vathë me mbi 3 milion dollarë. Superylli origjinal Barbie mbante një nga pamjet e saj më të bukura të epokës. Kukulla e cilësisë së mirë, e cila u ribotua së fundmi, përmban bizhuteri “diamanti” që “shkëlqejnë nën dritat e disko” dhe taka të përshtatshme që “përfundojnë pamjen e saj të gjallë”.

Sapo u zgjova dhe mendova se ndoshta kjo do të ishte e përshtatshme. Në fakt ndihem si Superylli Barbie sonte.

Që nga fillimi i turneut për shtyp të filmit, stilisti Andrew Mukamal ka punuar me labelë duke përfshirë Prada, Vivienne Westwood, Bottega Veneta, Balmain, Versace, Valentino dhe Schiaparelli për të mbajtur Robbie në karakterin në tapetin e kuq, me njerëzit që i referohen me humor si ” Metoda e veshjes.”

I nominuar për nëntë Golden Globes, më shumë se çdo film tjetër këtë vit, “Barbie” e përfundoi mbrëmjen me dy fitore, duke përfshirë çmimin inaugurues për arritjet kinematografike dhe arkëtimet. Ndriçimi i sallës në hotelin Beverly Hilton u kthye në rozë për të shënuar fitoren. Robbie, e cila gjithashtu ishte bashkëprodhuese e filmit, ia kushtoi çmimin çdo personi në planet që u vesh dhe shkoi në vendin më të madh në tokë – kinematë.