Celebrities Showbiz

“Më shpëtoi mamografia…”/Carla Bruni zbulon betejën e saj me kancerin e gjirit dhe jep mesazhin e rëndësishëm për të gjitha gratë!

Me anë të një video-mesazhi në llogarinë e saj në Instagram me rastin e ‘Tetorit Rozë’, këngëtarja, modelja dhe ish-Zonja e Parë e Francës, Carla Bruni, shkoi në Institutin e Gjirit në Paris, një qendër mjekësore onkologjike, për të ndarë përvojën e saj me ndjekësit e saj. 55-vjeçarja shkroi:

Katër vjet më parë u diagnostikova me kancer gjiri. Kirurgjia, terapia me rrezatim, terapia hormonale, ndoqa rrugën e zakonshme për të kuruar këtë lloj tumori. Por unë isha me fat, kanceri im nuk ishte ende agresiv. Pse ky kancer nuk ishte agresiv? Thjesht, sepse nuk ka pasur kohë të bëhet i tillë. Në fakt çdo vit, në të njëjtën datë, bëj mamografi. Nëse nuk do ta kisha bërë këtë mamografi çdo vit, sot nuk do ta kisha më gjoksin e majtë. Nëse e bëj këtë postim nuk është për t’ju treguar jetën time apo detajet e shëndetit tim dhe hezitova për një kohë të gjatë para se të flasë. Po ju shkruaj këto rreshta, që t’ju dërgoj një mesazh të vetëm. Por një mesazh themelor për të gjitha gratë që do të më lexojnë: bëni mamografinë tuaj! Bëjeni çdo vit!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Carla Bruni (@carlabruniofficial)