Art & Kulturë Celebrities Fashion

Moda u pasqyrua në Instagram në mënyrën më të bukur këtë javë nga Dua Lipa, Kendall Jenner dhe…

Edhe pse kemi akoma në memorie veshjet dhe paraqitjet e mahnitshme nga Met Gala 2023, shumë të famshëm poatuan foto dhe video pafund nga nata e madhe e eventit si nga tapeti i kuq po ashtu edhe nga ‘after-party’ gjatë gjithë javës. Në Instagram, festa sigurisht që nuk u ndal edhe pas asaj mbrëmje. Dizajneri Simon Porte Jacquemus rikrijoi reklamën ikonë të Chanel të Nicole Kidman-it, pasi aktori rinovoi fustanin rozë nga klipi në tapetin e kuq të së hënës dhe në fillim të kësaj jave, stilisti tregoi se si reklama e Kidman për Chanel luajti një rol formues në fëmijërinë e tij.

Si zakonisht, të famshmit u fokusuan të gjithë për ‘after-party’, por momenti më i madh erdhi nga mirësjellja e Emily Ratajkowski. Modelja veshi një fustan të arkivës Versace në pranverën e vitit 2002 dhe e postoi në Instagram. Fakt argëtues: Ishte i njëjti fustan që Chloe Sevigny kishte veshur në vitin 2002. Sepse sgurisht veshjet ‘cool’ nuk njohin datë skadence.

Ja një përmbledhje më poshtë rreth postimeve që yjet kanë bërë në rrjetin e tyre social Instagram gjatë kësaj jave:

Emily Ratajkowski

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata)

Kendall Jenner

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kendall (@kendalljenner)

Jacquemus

Marc Forne

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @marcforne

Cherelle and Brittney Griner

 

View this post on Instagram

 

A post shared by . , Esq. (@cherelletgriner)

Megan Thee Stallion

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Megan Thee Stallion (@theestallion)

Trevor Noah

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Trevor Noah (@trevornoah)

@oscarnn

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Oscar Nñ (@oscarnn)

Jonathan Van Ness

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jonathan Van Ness (@jvn)

Dua Lipa

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)