Celebrities Gossip Showbiz

Një trend i “shfrenuar” që duket se nuk ka të ndalur, i radhës që goditet në skenë është ylli kolumbian Maluma!

Këngëtari kolumbian Maluma po performonte një nga këngët e tij hit gjatë një koncerti të fundit kur një fans hodhi papritur një patericë në skenë. Pasi këngëtari kapi patericën, ai i nguli sytë publikut me mosbesim. Pamjet e këtij incidenti kanë qarkulluar në platformat e rrjeteve sociale. Motivi pas aktit mbetet i paqartë. Ndërkaq, Maluma nuk është i vetmi që përjeton një situatë të tillë të shëmtuar. Personazhe të tjerë si Harry Styles, Bebe Rexha dhe Adele u janë hedhur gjithashtu sende në skenë.

Incidenti me yllin kolumbian ka ndezur debat në lidhje me domosdoshmërinë e masave të shtuara të sigurisë në eventet live, duke garantuar mbrojtjen si të interpretuesve ashtu edhe të të pranishmëve. Maluma aktualisht është duke udhëtuar nëpër Shtetet e Bashkuara për turneun e tij botëror “Don Juan”. Koncertet e radhës do të mbahen në Las Vegas, Hjuston, Nju Jork, Çikago, Boston, Atlanta dhe Orlando.