Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Design Fashion

Njerëzit që vendosën mos të harxhojnë para për gjëra luksi, por t’i krijojnë vetë ato!

Pse të blini diçka të re kur mund ta bëni dhe krijoni vetë atë? Për shembull, një vajzë donte një çantë Prada që kushtonte 1,300€. Kështu që, ajo vendosi të bënte vetë një çantë të ngjashme dhe të kursente shumë para.

Nuk ju duket një ide fantastike?!

Kur një objekt është i vjetër ose nuk është më i dobishëm, destinacioni i tij përfundimtar, fatkeqësisht, është pothuajse gjithmonë në plehra. Por për disa njerëz, hedhja e gjërave nuk është një opsion i mirë.

Në fakt është e admirueshme kreativiteti i këtyre njerëzve dhe fakti se si idetë e tyre mund t’i realizojnë aq thjeshtë dhe të kursejnë shumë para në të njëjtën kohë. Njihuni me disa kryevepra të bëra nga disa njerëz me duar të mrekullueshme:

Çantë Pranda 1300€/Më pëlqente aq shumë, saqë vendosa të bëja vetë një çantë të ngjashme.

Kjo triko kushtonte 200 dollarë/E punova vetë dhe shpenzova vetëm 20 dollarë.

Unë i bëra vetë këto këpucë.

Një pemë tjetër për macen time, sapo e mbarova.

Burri im dhe unë e bëmë këtë karrige së bashku.

Këtë xhaketë e kam bërë vetë për djalin tim.

Adhuruese e “Queen’s Gambit”/ Realizova fustanin e preferuar.

Një bluzë e bërë me dorë për një djalë.

Kam mbaruar projektin tim të parë 100-ditor, një jorgan gjigand.

Çfarë mendoni për këtë veshje të punuar me dorë?

Gruaja ime donte një tavolinë kafeje dhe e punuam të dy, investimi total monetar: 4.67 dollarë.