Love & Sex

“Shikoni porno së bashku…”/Ekspertja e çifteve tregon se çfarë duhet të bëni që ai mos t’ju tradhtojë…

Dashnorja ‘profesioniste’ Amy Kupps nga Karolina e Veriut, e cila shoqërohet vetëm me burra të martuar pretendon se partneri juaj do të qëndrojë besnik nëse i përmbushni fantazitë e tij seksuale. Ndër të tjera, ajo këshillon luajtjen e roleve dhe shfaqjen publike të dashurisë intime. Amy filloi të takohej me burra të martuar pasi burri i saj e tradhtoi. Ajo shpjegoi se dëgjon të njëjtat ankesa nga dashnorët e saj dhe beson se ka mënyra për të shmangur çdo lidhje jashtëmartesore. Amy, një ish-mësuese, rekomandon të sjellësh më shumë eksitim në dhomën e gjumit, pavarësisht nëse kjo përfshin shikimin e videove pornografike.

Partneri juaj do të qëndrojë me ju nëse i përmbushni fantazitë e tij seksuale. Gjëja kryesore është të kënaqni shpesh partnerin tuaj. Duhet të shikoni pornografi së bashku, të jeni të hapur të vishni diçka që normalisht nuk e vishni. Bëhuni seksi në publik, mashkullit i pëlqen vetëbesimi. Jini të rrezikshme dhe emocionuese dhe mos kini frikë të tregoni publikisht dashuri intime ndaj partnerit tuaj. Zbuloni fantazitë e tij dhe do ta mbani përgjithmonë.

Amy rekomandon gjithashtu ndarjen e fjalëkalimeve të telefonit dhe komunikimin e hapur kur bëhet fjalë për financat. Shkeljet më të këqija të marrëdhënieve që e shtyjnë një partner të tradhtojë janë mungesa e komunikimit, eksitimi dhe argëtimi në dhomën e gjumit. “Partnerët që nuk i komunikojnë fantazitë e tyre seksuale shpesh ndihen të tërhequr kur duhet të jenë të emocionuar”-thotë Amy.

Gjithmonë duhet të gjeni kohë për njëri-tjetrin, pavarësisht se sa e zënë është jeta juaj dhe mos kini frikë të lini të lirë në dhomën e gjumit ose madje të sillni një palë të tretë për t’ju ndihmuar t’i përmirësoni gjërat.

Pavarësisht punës së saj, Amy është mashtruar në të kaluarën.

Burri im më tradhtoi me një grua shumë më të re. U ndjeva keq për një kohë, por kuptova se nuk kisha nevojë për të. Nuk e fajësova veten, por duhej të isha larguar më herët. Nëse i dashuri apo burri do të më tradhtonte përsëri, nuk do të më interesonte. Jam e sigurt, seksi dhe aventuriere. Ushtrohem fort dhe mbaj dietë dhe sigurisht herë pas here bëj kirurgji estetike për të rregulluar të metat dhe për të fituar besim. Jam kaq e sigurt pas martesës sime të parë, asgjë nuk mund të më rrëzojë. Vetëbesimi, mundësia për të dalë seksualisht nga zona e rehatisë dhe komunikimi do të rezultojnë në një martesë të lumtur dhe të shëndetshme dhe pak pornografi nuk është e pavend. Një nga arsyet kryesore pse burrat tradhtojnë është më e dukshme, seksi. Dhe, nëse është kështu, ai thotë me gjakftohtësi se gruaja në lidhje është ‘vetë fajtore’ që nuk është në gjendje të sigurojë dhe të ruajë ‘kënaqësinë’ në dhomën e gjumit për partnerët e saj. Mashtruesit janë më të emocionuar në shtrat, kryesisht sepse nuk janë të kënaqur prej vitesh, ndaj janë gati të bëjnë gjithçka që duhet për të më emocionuar.