Celebrities Gossip Showbiz

Si një supermodele, Bella Hadid shkëlqen me këtë look!

Bella Hadid u shfaq me stil teksa mbështeti gjysmëmotrën Alana në eventin veror të linjës së saj të modës La Detresse në Nju Jork të enjten. Supermodelja, 25 vjeçe, shndriti me motrën e saj më të madhe, 36 vjeç, në ceremoninë e lançimit të saj të mrekullueshëm, e shfaqur në sensin e saj të egër të stilit me një fustan të mrekullueshëm ‘të larë me acid’.

Bella ka veshur fustanin e markës luksoze, të cilin e ka kompletuar me një pallto lëkure të madhe me lëkurë gjarpri. Duke vendosur këmbët e saj në çizme të njëjta deri tek kofshët, ajo e aksesoi pamjen me perla dhe vathë floriri.

Duke zgjedhur një stil të thjeshtë grimi, bukuroshja kishte flokët e saj të kthyera në një topuz elegant. Alana dukej po aq e mrekullueshme me një kostum të ngjashëm me ‘larje me acid’, i cili përfshinte një këmishë të madhe dhe pantallona të shkurtra të ngjashme. Marka luksoze e modës, të cilën Alana e themeloi me Emily Perlstein, është e specializuar në veshje sportive amerikane.

Biznesmeni i lindur izraelit, Mohammed, 73 vjeç, u martua me Mary Butler, me të cilën ndan vajzat Alana dhe Marielle, 41 vjeç, përpara se të divorcohej në vitin 1992. Më pas ai u martua me ish-yllin e Real Housewives, Yollanda Van den Herik, 58 vjeç, dhe pati tre fëmijë Bella si dhe Gigi, 27 dhe Anwar, 24 vjeç.