Botë e Çuditshme Lifestyle

Teksa ju jeni duke punuar, këto kafshë fitojnë mijëra dollarë për postime në rrjete sociale!

Ju keni dëgjuar për Addison Rae dhe Charli D’Amelio. Por po për kafshët më të pasura të TikTok? Një faqe e huaj ka publikuar së fundmi fitimet e llogarive të kafshëve nga aplikacioni dhe është mjaft e paqartë që disa nga kafshët më të njohura fitojnë më shumë para se ju.

Në krye të renditjes është ‘That Little Puff’, një kotele me gëzof gri që fiton mbi 26,400 dollarë për postim. Me 27.6 milionë ndjekës dhe mbi 590 milionë pëlqime, macja me ndihmën e modifikimeve nga njerëzit, teston recetat dhe truket e përditshme të jetës të postuara nga përdorues të tjerë. Videot e tij nuk marrin kurrë më pak se 1 milion shikime.

Në vendin e dytë është Jiffpom. Edhe nëse përdoruesit nuk e ndjekin Jiff, ata ndoshta do ta njohin pomeranianin me kokë të fryrë me një gardërobë të plotë. Ai mban dy Rekorde Botërore Guinness për qenushin më të shpejtë që ecën në dy putra dhe ai bëri një rol në videoklipin “Dark Horse” të Katy Perry. Me mbi 20 milionë ndjekës dhe 518 milionë pëlqime, Pom fiton rreth 20,600 dollarë për postim.

@jiffpom

♬ Muchachita Consentida – Rayito Colombiano

Dhe vendin e parë për më shumë fitime në platformë shkon për Chipmunks të TikTok. Dinky, Squishy, Mooshy dhe SpongeBob janë disa nga 25 krijesat që 13.7 milionë ndjekësit e llogarisë mund t’i shohin duke mbushur fytyrat e tyre me ushqime. Këto bukuroshë të uritur mbledhin 13,330 dollarë për postim në TikTok, duke i mbajtur ketrushat të ushqyer mirë dhe kushdo që drejton llogarinë është i paguar mirë.

@chipmunksoftiktok

Squeegee getting her belly rubbed while filling the cheeks #fyp #cuteanimals #cute #chipmunks #squeegee

♬ original sound – Chipmunks of TikTok

Rikujtojmë se, një mace nga Kharkiv, e cila ka mbledhur mijëra dollarë përmes llogarisë së saj në Instagram për strehimoret e kafshëve në Ukrainë, ka marrë një çmim ndërkombëtar. Stepan, e cila tani ka 1.3 milionë ndjekës në Instagram mori çmimin ‘World Influencers and Bloggers’ në Francë.