Celebrities Film & Tv

77 vjeç dhe jeta e tij ka ndryshuar tërësisht, flet aktori më i moshuar i “Squid Game”!

Aktori më i moshuar në serialin e njohur korean, “Squid Game” që mbante numrin 001 në rol, ka folur së fundmi se si ka ndryshuar jeta e tij që nga publikimi i serialit. O Yeong-su u shfaq në një episod të serialit “MBC’s How Do You Play?” dhe sipas një interviste të dhënë për Soompi ai ka refuzuar disa oferta për t’u shfaqur në reklama, një prej tyre përfshinte një kompani të njohur të pulave të skuqura.

Yeong-su gjithashtu foli për “Sindromën e Squid Game” dhe tha se shumë njerëz po përpiqen ta kontaktojnë atë pas famës, saqë atij i është dashur që vajza e tij ta ndihmojë atë…

Ndihem sikur po notoj në ajër. Unë duhet të qetësohem, të organizoj mendimet e mia dhe të mbaj veten në kontroll tani. Shumë njerëz më kanë kontaktuar dhe për shkak se nuk kam një menaxher për të më ndihmuar, është e vështirë për mua të përballoj volumin e thirrjeve dhe mesazheve që kam marrë. Kështu që vajza ime më ka ndihmuar. Gjërat kanë ndryshuar mjaftueshëm. Edhe kur dal në një kafene apo diku tjetër, tani duhet të jem i vetëdijshëm se si u shfaqem të tjerëve. Më ka bërë të mendoj: ‘Të jesh i famshëm është gjithashtu e vështirë.’

77-vjeçari është një aktor veteran koreano-jugor i cili ka aktruar për gati gjashtë dekada kur filloi karrierën e tij në vitin 1963. Ai u shpreh më tej se:

Shoqëria jonë shpesh pranon vetëm vendin e parë, sikur të gjithë të tjerët nuk kanë rëndësi. Sikur ekziston vetëm vendi i parë dhe vendi i dytë është i pakuptimtë. Por edhe pse vendi i dytë humbi nga vendi i parë, vendi i dytë gjithashtu mundi vendin e tretë. Pra, të gjithë janë në të vërtetë një fitues. Kjo është arsyeja pse unë mendoj se një fitues i vërtetë është dikush që punon shumë në gjërat që duan të bëjnë dhe përpiqet të arrijë një gjendje të caktuar nga brenda. Ndjehem sikur një person i tillë është fitues. Unë nuk kam ndonjë ambicie madhështore. I madh apo i vogël, kam marrë shumë gjëra ndërsa jetoj jetën time. Tani, dua të lë pas ato gjëra që kam marrë. Për ta thënë thjesht, le të themi që ju shkoni në një mal dhe shihni një lule. Kur jemi të rinj, e zgjedhim lulen dhe e marrim për vete. Por kur të arrish moshën time, e lë atje saktësisht ashtu siç është dhe kthehesh për ta parë përsëri më vonë. Është e njëjtë me jetën. Duke i lënë gjërat pikërisht ashtu siç janë. Nuk është e lehtë.

Ndërkaq, një nga yjet e tjerë të “Squid Game” së fundmi ka falenderuar botën sepse falë këtij seriali ai sot është një milioner. Shfaqja e Netflix u shfaq për herë të parë në mbarë botën në shërbimin e transmetimit në shtator të këtij viti dhe shumë shpejt bëri ‘xhiron’ e botës. Brenda javës së parë të lançimit, “Squid Game” u cilësua si seriali më i ndjekur i Netflix. Seriali tërhoqi mbi 111 milion shikues brenda 28 ditëve të para të publikimit, duke tejkaluar serialin më të ndjekur të rrjetit në atë kohë, “Bridgerton”.