Celebrities Magazine Showbiz

Amanda Seyfried zbulon se Blake Lively pothuajse do të luante rolin e Karen në “Mean Girls”!

Amanda Seyfried ka zbuluar se roli i saj i madh në “Mean Girls” mund t’i kishte shkuar yllit të “Gossip Girl” Blake Lively. Komedia për adoleshentë e vitit 2004, e përshtatur nga Tina Fey nga libri i vitit 2002 “Queen Bees and Wannabes” nga Rosalind Wiseman, fitoi më shumë se 129 milionë dollarë në mbarë botën.

Filmi ndjek 16-vjeçaren Cady Heron, e luajtur nga Lindsay Lohan, e cila shkon në shkollën publike nga Afrika, ku shkollohej në shtëpi. Ajo tërheq shpejt vëmendjen e “The Plactics”, një klikë vajzash që e indoktrinojnë atë në mënyrat e tyre, duke përfshirë rregullat se cilat ditë duhet të veshin rozë dhe faktin që ish-të dashurit janë të ndaluar për miqtë. Seyfried në një intervistë për Vanity Fair, u shpreh:

Mendoj se arsyeja pse mora Karen ishte se luajta atë person në shkollë të mesme në mënyrë që të qëndroja jashtë dramës. Ishte një tranzicion shumë më i lehtë për të luajtur Karen.

Megjithatë, ajo zbuloi gjithashtu se fillimisht kishte audicionuar për anëtaren tjetër të Plastics, Regina, dhe Lively luante Karen. Seyfried kujtoi:

Kam punuar me këtë regjisor komik në audicionin tim për Karen, sepse fillimisht kisha bërë audicionin për Regina dhe kisha fluturuar në LA për herë të parë me nënën time. Ishte shumë emocionuese. Takova Lacey Chabert për herë të parë, dhe Lindsay Lohan ishte në dhomë, dhe Blake Lively po luante Karen. Dhe atëherë unë isha Regina.

Intervista shfaqi Seyfried duke rishikuar filmat në të cilët kishte luajtur dhe duke diskutuar kujtimet e saj për ta. Ajo tha se, pasi fluturoi në shtëpi, asaj iu tha se ishte më e përshtatshme për të luajtur Karen. Për të kapur zërin pëshpëritës të personazhit, Seyfried tha se ajo shikoi rolin e Marilyn Monroe në filmin “Some Like It Hot” për frymëzim. Rachel McAdams përfundimisht u hodh në rolin e Regina. Seyfried shtoi:

Mbaj mend ndjenjën e të gjithëve që me të vërtetë dëshirojnë të jenë atje dhe vlerësojnë vërtetë zgjuarsinë e skenarit. Mbaj mend që të gjithë u argëtuan shumë.

Lively, e cila kohët e fundit lindi fëmijën e saj të katërt me bashkëshortin Ryan Reynolds, vazhdoi të shijonte suksesin e saj në televizion dhe film, duke u shfaqur në “The Sisterhood of The Traveling Pants” vitin pas publikimit të “Mean Girls” dhe duke pasur një rol kryesor në “Gossip Girl” nga viti 2007 deri në përfundimin e shfaqjes në 2012.