Celebrities Gossip Showbiz

Billie Eilish vendos që t’ju tregojë fansave se kush është aktorja e saj e preferuar!

Këngëtarja Billie Eilish së fundmi ka zbuluar se në fëmijëri ajo kishte fiksim Sarah Michelle Gellar në rolin e saj si Buffy Summers në dramën për adoleshentë të viteve ’90, “Buffy The Vampire Slayer”. Gellar, e cila është portretizimi i Summers-it, fitoi pesë çmime për adoleshentët, një çmim Saturn dhe një nominim për çmimin Golden Globe, çuditërisht iu përgjigj Eilish. Ajo postoi gjithashtu një InstaStory ku tregoi se nuk e kishte pritur diçka të tillë, as që e kishte menduar ndonjëherë.

Mund të jetë çudi por është e vërtetë pasi sjellim në rikujetsë edhe një tjetër rast ku këtë herë aktori i njohur Jason Momoa ka qenë i pranishëm në një nga koncertet më të fundit të saj dhe këtë e ka bërë të ditur në rrjetin e tij social Instagram, nga ku edhe kishte shkruar:

@billieeilish të duam. Çfarë nate fantastike me vajzën time të vogël Për zozo-n tonë @zoeisabellakravitz motrën tonë më të madhe në botë, për vajzën e madhe që i ka bërë të gjitha bashkë, dëshirojmë të ishe me ne. Do ta kujtoj përgjithmonë këtë natë, kam kaq shumë dashuri dhe mirënjohje, i lumtur baba arush aloha j.

Turneu i saj ende nuk ka mbaruar por ndërkohë ia vlen që të përmendim se ajo i është bashkuar nismës së madhe të shumë artistëve të njohur si Katy Perry, Elton John, Madonna, Maneskin, Miley Cyrus dhe shumë të tjerëve për të dalë në mbrojtje të Ukrainës dhe për të mbledhur sa më shumë fonde dhe ndihma.

Duke qenë se Putin, 69 vjeç, këmbëngul se Ukraina ka lidhje historike me Rusinë dhe se ai po vepron në interesat më të mira të sigurisë së vendit të tij. Zelenskyy, 44 vjeç, u zotua të mos përkulet. “Askush nuk do të na thyejë, ne jemi të fortë, ne jemi ukrainas,” i tha ai Bashkimit Evropian në një fjalim në ditët e para të luftimeve, duke shtuar: “Jeta do të fitojë mbi vdekjen. Dhe drita do të fitojë mbi errësirën. ”