Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Lancio
Muzika e mrekullueshme që do të dëgjoni në “Lancio”!

Si çdo të premte në orën 20:00 jemi nën tingujt e muzikës së përzgjedhur që…

“Lancio”, hitet muzikore që nuk duhet të humbisni!

Të dëgjosh vetëm muzikë dhe ato që janë më të rejat në treg, tashmë është…

Cilat janë hitet më të reja muzikore? Zbuloni në “Lancio”!

Në “Top Albania Radio” sigurisht që nuk mund të mungojnë tingujt muzikorë. Si çdo të…

“Lancio” prezanton hitet më të reja muzikore!

Kjo fundjavë duket pak e zymtë, prandaj pranë jush vjen programi më i preferuar muzikor…

Projektet më të reja muzikore që do të dëgjoni sonte në “Lancio”

E diela e ngrohtë e kësaj jave vjen nën shoqërinë e melodive që sjell “Lancio”….

Nisni javën me këngët më të reja që prezantohen në Lancio!

Këtë të dielë, në “Top Albania Radio” do t’ju shoqërojë zëri i ëmbël i Albanës,…

Së bashku me pranverën këtë të dielë vjen dhe “Lancio”!

Që nga java e kaluar “Lancio”-n e gjeni live në Top Albania Radio të moderuar…

“Lancio” vjen live dhe me hite të reja, më energjike se çdo herë!

Megjithëse një ndër emisionet më të hershme të Top Albania Radio-s, “Lancio” është një nga…

“Lancio” vjen këtë javë nën freskinë e hiteve më të reja!

Nëse po kërkoni këngët më të reja për t’ja shtuar playlist-ës suaj, “Top Albania Radio”…

Sonte në “Lancio” ja cilat janë publikimet e reja të javës!

Për të gjithë të apasionuarit  e muzikës, “Lancio” sjell për ju edhe këtë javë hitet…

“Lancio” më pranë preferencave tuaja muzikore edhe për këtë javë!

Për të gjithë të apasionuarit  e muzikës, tashmë do të keni një vend për të…

Hitet më të reja muzikore që do të dëgjoni sonte në “Lancio”

Për të gjithë të apasionuarit  e muzikës, tashmë do të keni një vend për të…

Ja projektet më të reja muzikore që do të dëgjoni sonte në Lancio

“Lancio” është një program që ka nisur të transmetohet që në fillimet e Top Albania…

Ju ka marr malli?! “Pussycat Dolls” rikthehen më fuqishëm se kurrë!

“Pussycat Dolls” pritet të rikthehen sërish si grup në industrinë muzikore. “The Sun” ka mësuar…

Jennifer Lopez zbulon mesazhin që fshihet pas pamjes në videoklipin e ri!

Diva e muzikës pop, Jennifer Lopez ka publikuar së fundmi videoklipin e këngës së saj…

E paparashikueshme! Dua Lipa e nis vitin me një super lajm!

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Dua Lipa, është një nga shqiptaret më të suksesshme…

The Weeknd thyen një super rekord!

Pas vëmendjes që mori në transformimin e tij në këngën e fundit “Save your tears”,…

Reperja e njohur jep lajmin e bukur për vitin 2021!

Ajo u njoh për herë të parë me publikun përpara 3 viteve. Reperja e njohur,…

Po prisni albumin e tretë të Zayn Malik?! Ja kur do të publikohet!

Këngëtari i njohur, Zayn Malik ka publikuar së fundmi këngën më të re të tij,…

Nami në rrjet! Zayn Malik publikon projektin e tij të ri muzikor!

Kanë kaluar afro dy vjet që kur këngëtari i njohur, Zayn Malik publikoi albumin e…

Bebe Rexha dhe DJ i njohur vulosin suksesin më të madh të karrierës për vitin 2021!

Në vitin 2016 këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Bebe Rexha dhe DJ i njohur,…

Njihuni me albumin më të suksesshëm muzikor të vitit 2020!

Albumi i saj, një sukses i vërtetë. Më shumë se 1.2 milion kopje të albumit…

Shtyhet “Grammy Awards”?! Ja kur do të mbahet ceremonia!

COVID-19 bëhet sërish shkaktar për shtyrjen e një prej organizmeve më madhështore që ka lidhje…

Njihuni me hitet që iu dhanë artistëve sukses, edhe pse këngët nuk ishin shkruar për ta!

Disa këngë janë aq ikonike sa që është e vështirë t’i imagjinosh të këndohen nga…

36 vite pas publikimit, kënga e famshme thyen rekord!

“Last Chrismtas” është padyshim një nga këngët që na kujton festat e fundvitit. Pas “All…

Revista “Billboard” rendit sukseset e Dua Lipa-s!

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa ka qenë personazhi kryesor i këtij viti dhe javë…

Dua Lipa mahnitëse gjatë performancës në “Pandora Live”

Sukseset e saj nuk dinë të ndalen. Së fundmi, artistja e famshme me origjinë shqiptare,…

Rihanna i rikthehet muzikës?!

Diva e muzikës pop, Rihanna prej kohësh është shkëputur nga muzika për t’u marrë me…

Njihuni me sukseset e albumit “Future Nostalgia” të Dua Lipës!

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe! Albumi i ri i Dua Lipa-s arrin një sukses…

Beatrix Ramosaj dhe Eugent Bushpepa bashkojnë forcat për projektin më të ri muzikor

Beatrix Ramosaj është një ndër ato artiste nga e cila na mungon shumë një projekt…

Kënga e fundit e Argjentina Ramosaj arrin një sukses të jashtëzakonshëm!

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Argjentina Ramosaj përpara disa javësh publikoi këngën e saj…

Një surprizë e madhe po vjen! Çfarë është duke përgatitur Ed Sheeran?

Këngëtari i famshëm, Ed Sheeran ka lënë të kuptohet se ai do të kthehet në…

Kjo këngë e Dua Lipës, ndër të preferuarat e Barack Obama-s!

Ajo është padyshim një nga shqiptaret më të suksesshme në botë dhe viti 2020 ka…

Dua Lipa dhe Jimmy Fallon ndezën skenën me interpretimin e tyre

Dua Lipa dhe Jimmy Fallon sollën një atmosferë festive me performancën e tyre të mrekullueshme….

Dua Lipa mban premtimin e fansave, ja çfarë ka bërë këngëtarja shqiptare

Pa dyshim “Future Nostalgia” është një ndër albumet më të bukura të këtij viti i…

Shpat Deda rikthehet me një projekt dhe një album të ri muzikor

Kanë kaluar rreth 7 muaj që nga publikimi i fundit i një projekti muzikor nga…

Single i ri i Anxhelinës, “Precious” rrëmben vëmendjen e Kim Kardashian!

Vetëm pak ditë më parë, këngëtarja bukuroshe Anxhelina Hadërgjonaj lançoi projektin më të ri muzikor…

Ekskluzive/ Redon Makashi tregon të pathënat e këngëve të tij epike dhe zbulon projektin më të ri

Redon Makashi vjen në Top Albania Radio për një intervistë të veçantë rreth karrierës së…

“Secrets” e DJ Regard ndër 100 këngët më të mira të vitit 2020!

Artisti nga Ferizaj, DJ Regard po korr një sukses të jashtëzakonshëm në arenën muzikore ndërkombëtare….