Celebrities Gossip Showbiz

Cristiano Ronaldo në një “hall” të madh, ylli portugez nuk po gjen një shef kuzhine që di të përgatisë sushi!

Ylli portugez Cristiano Ronaldo po ndërton një banesë në rivierën portugeze por nuk po arrin të gjejë një shef kuzhine të specializuar në përgatitjen e sushit. Pas transferimit të tij në Arabinë Saudite, u duk se punët po shkonin mirë për Cristiano Ronaldo-n, por mesa duket nuk qenka kështu.

Ai nuk po gjen dot një shef kuzhine të specializuar në përgatitjen e sushit edhe pse është i gatshëm ta paguajë 5100 Euro në muaj. Ikona portugeze po planifikon jetën pas tërheqjes nga futbolli dhe rezidenca e tij në rivierën portugeze, e cila ka një vlerë prej 19.5 milion eurosh do të përfundojë në qershor. Pallati luksoz pritet të jetë gati deri në qershor, por është hasur me probleme sa i përket plotësimit të vendeve të lira të punës.

Kuzhinieri që Cristiano Ronaldo dhe partnerja e tij Georgina kërkojnë duhet që të jetë në gjendje të përgatisë pjata të shumëllojshme. Përveç gatimeve tradicionale portugeze, kusht është edhe përgatitja e sushit. Kuzhinieri i përzgjedhur do të përfitojë 62 mijë euro në një vit. 37-vjeçari kërkon edhe një maxhordom, rroga e të cilit do të jetë 66 mijë euro në një vit. Rezidenca në Quinta da Marinha është disa katëshe dhe Cristiano Ronaldo ka planifikuar që të jetojë me familjen e tij pasi të dalë në pension.

Edhe pse fillimi i vitit 2023 erdhi me thashethemet për një krizë të supozuar në marrëdhënien e Cristiano Ronaldos dhe Georgina Rodriguez, kjo histori duket se po zbehet gjithnjë e më shumë. Mungesa e supozuar e afërsisë e treguar në disa fotografi në të cilat ata shfaqeshin së bashku, situata e vështirë që kaloi Ronaldo në Katar 2022 dhe solemniteti që ajo shfaqi në prezantimin e sulmuesit me Al-Nassr, ishin shenjat e supozuara që mori shtypi.