Celebrities Gossip Showbiz

Dalja e parë publike pas dasmës së tyre! Nuk mund ta besoni çfarë bënë Kourtney dhe Travis…

Një natë ekstravagante u pasua nga një ditë qetësie, ndërsa të sapomartuarit Kourtney Kardashian dhe Travis Barker bënë paraqitjen e tyre të parë që nga shkëmbimi i zotimeve gjatë fundjavës.

Çifti u martua më parë gjatë një ceremonie në kështjellën mesjetare Castello Brown në Portofino të dielën, pasi kishin marrë pjesë më parë në një shërbim dasme në Las Vegas pak më shumë se një muaj më parë. Aktiviteti i tyre i fundit, i sponsorizuar nga shtëpia e modës italiane Dolce & Gabbana dhe ku morën pjesë anëtarë të ndryshëm të familjes, ishte një aferë shumë më madhështore që dukej se solli në ndalesë fshatin e peshkimit dhe vendpushimin jashtëzakonisht popullor.

Duke dalë të hënën në mëngjes, Kourtney dhe bashkëshorti me tatuazhe Travis shijuan jetën e tyre të parë zyrtare duke u hedhur në Mesdhe nga kuverta e jahtit të tyre luksoz gjatë një lundrimi piktoresk. Pasi festuan deri në orët e para, nuk kishte shenja lodhjeje ndërsa ata u vendosën për një udhëtim nëpër Rivierën Italiane.

Kourtney tërhoqi vëmendjen me një fustan të zi teksa zbriste me zell në një shteg të pjerrët bregdetar me Travis. Çifti u transportua shpejt në një anije më të madhe, pas së cilës ata shfrytëzuan mundësinë për t’u çlodhur në kuvertën e sipërme ndërsa temperaturat u ngritën në mënyrë të qëndrueshme në 23 gradë në të gjithë Italinë veriore. Më pas, çifti u zhyt në mënyrë të përsëritur në ujë përpara se të thahej dhe të gjenin një kënd privat, ku ndanë një puthje pasionante ndërsa lundronin pranë vijës bregdetare të Portofino.