Horoskopi Love & Sex

Dashuria do të lulëzojë për këto shenja të zodiakut gjatë muajit shkurt!

Shkurti do të jetë muaji i momenteve të shkëlqyera sa i përket çështjeve sentimentale dhe ndoshta do t’ju ndihmojë të gjeni personin që e dëshironit prej kohësh. Shenjat e zodiakut që do të kenë fat në dashuri janë:

Bricjapi

Me Venusin në krah do të tërhiqni njerëz që duan të luajnë një rol në jetën tuaj. E vetmja gjë që është e sigurt është se seksi nuk do t’ju mungojë, pasi Marsi do të zhvendoset në shtëpinë tuaj të dytë më 13/2, kështu që do të nxjerrë shumë pasion.

Gaforrja

Këtë muaj keni edhe më shumë shanse për të pasur një lidhje dashurore. Nëse e keni gjetur tashmë fiksimin tuaj, atëherë këtë muaj ka shumë gjasa që të vendosni të bashkoni jetën tuaj për mirë, me një zyrtarizim të marrëdhënies ose një bashkëjetesë.

Virgjëresha

Deri në datën 16, i keni të gjitha kushtet për të ndërtuar një marrëdhënie të bukur. Nëse tashmë keni filluar të takoheni, shumë shpejt nuk do të ndaheni për asgjë. Pasioni dhe energjia pozitive do t’ju sundojnë dhe ka mundësi që të ndjeni nevojën për të qenë bashkë, jo vetëm për t’u argëtuar.

Peshorja

Ju do të kaloni më shumë kohë në hapësirën tuaj dhe me njerëzit tuaj. Por kjo do të ndryshojë kur Afërdita të zhvendoset në shtëpinë tuaj të 5-të dhe ju do të filloni të gjeni përsëri veten tuaj të vjetër. Shëtitjet e natës, daljet dhe shoqërimi shpesh do t’ju bëjnë të bini në sy dhe të tërhiqni vëmendjen e dikujt që keni pëlqyer më parë.