Botë e Çuditshme Gossip

“Djajtë në ferr këndojnë këngët e Rihanna-s…”/Prifti që vdiq dhe u ringjall bën deklaratën e papritur!

Një prift në SHBA që kishte pësuar një atak kardiak në 2016 thotë se gjatë kohës që ishte pa ndjenja kishte vizituar ferrin, duke pranuar se atë që kishte kaluar “nuk ia uronte as armikut më të keq”. Gjatë kohës kur burri ishte i vdekur para se të risillej në jetë, Johnson thotë se kishte vizituar ferrin ku kishte dëgjuar të luhej ‘një muzikë e pazakontë’.

Johnson tregon se nuk ishte një muzikë ‘e rëndë’ siç mund të pritet për vende të tilla kaq famëkeqe, por ishte muzikë e këngëtares Rihanna, dhe veçanërisht kënga e saj e njohur ‘Umbrella’. Duke publikuar dëshminë në rrjetin TikTok, Johnson tregon me sinqeritet se:

Shpirti im doli nga trupi fizik dhe nisi të ngrihej lart, sepse besoja se kisha bërë aq të mira në jetë duke ndihmuar njerëzit e duke marrë vendime të drejta sipas këshillave të Zotit. Por pas ngritjes fillestare nisa të zbres poshtë e më poshtë në tokë, arrita në ferr ku kishte një muzikë që luante, lirika që këndoheshin, por në vend të këngëtarëve, atë e këndonin djajtë. Çdo lirikë e këtyre këngëve ishte për të torturuar dëgjuesit, siç duket një dënim prej faktit që gjatë jetës në tokë nuk kishin dëgjuar muzikë të pranuar nga Zoti.

@kenyan.gossip.club A Michigan priest Gerald Johnson says he briefly went to hell in 2016. He saw men running around like dogs and heard demons singing Rihanna songs (Umbrella E.t.c) Mwaka 2016 Mchungaji Gerald Johnson Kutoka Mjini Michigan Huko Nchini Marekani Alisumbuliwa Na Mshtuko Wa Moyo, Ambapo Amesema Alikikaribia Kifo (Near Death Experience) Kiasi Kwamba Alijikuta Ameenda Sehemu Ambayo Hakuwahi Kwenda Kabla Yani “KUZIMU” Mchungaji Huyo Anadai Kuwa Alikufa Kwa Muda Na Baadae Kufufuka, Ambapo Hivi Karibuni Kupitia #Tiktok Ameweka Wazi Mambo Ya Kutisha Aliyakuta Huko Motoni, Ikiwemo Binadamu Kuteswa Na Mashetani #rihanna #Badgalriri #usa #us #America ♬ original sound – kenyan Gossip Club

Mes këngëve të tjera që burri kishte dëgjuar të këndoheshin nga demonët, ishin ‘Umbrella’ e Rihanna, dhe kënga e njohur ‘Don’t Worry, Be Happy’ nga Bobby McFerrin, ndërsa nuk arrinte të kujtonte të tjera. Por ndërkohë megjithëse muzika e Rihanna duket si e ferrit për disa, të tjerë mezi presin albumin e ri teksa nuk ka publikuar muzikë prej vitit 2016.