Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities

Donald Trump vijon me një ‘lum’ kritikash ndaj Meghan Markle!

Donald Trump ka nisur një sërë kritikash ndaj Meghan Markle duke e akuzuar atë për mosrespektim të Mbretëreshës dhe manipulim të Princit Harry. Në një intervistë të bërë së fundmi, ish-presidenti amerikan pretendon se veprimet e Dukës dhe Dukeshës së Sussex-it në vitet e fundit kanë lënduar Madhërinë e saj. Trump pranoi se nuk ka qenë kurrë një fans i Meghan-it dhe ai beson se ajo e ka përdorur Princin Harry.

Unë nuk jam një fans i saj. Kurrë nuk kam qenë. Mendoj se Harry është përdorur tmerrësisht dhe mendoj se një ditë do të pendohet. Unë mendoj se Harry është përdorur dhe është përdorur tmerrësisht shumë. Mendoj se i ka prishur marrëdhëniet me familjen dhe kjo e lëndon Mbretëreshën. Unë mendoj se ajo ka qenë shumë e pandershme ndaj Mbretëreshës, e cila është një grua kaq e madhe, një person kaq i madh, një person historik. Mendoj se ajo është shumë mosrespektuese për Familjen Mbretërore dhe më e rëndësishmja për Mbretëreshën. Meghan po përpiqet të bëjë gjëra që unë mendoj se janë shumë të papërshtatshme.

Kjo nuk është hera e parë që ish-presidenti Trump përplaset me çiftin. Në fillim të këtij viti, ai tha se do të bënte fushatë për Shtëpinë e Bardhë në vitin 2024 nëse Meghan do t’i bashkohej garës. Këto komente, të cilat u bënë në shtator, erdhën pasi Meghan dhe Harry u akuzuan për ndërhyrje në fushatën zgjedhore presidenciale të fituar nga Joe Biden. Në atë që u pa si një goditje ndaj zotit Trump, ata u kërkuan votuesve të refuzojnë gjuhën e urrejtjes, dezinformimin dhe negativitetin në internet.

Rikujtojmë se, avokatja e Meghan Markle i është kundërpërgjigjur pretendimeve se anëtarët e Sussex-it donin privatësi të plotë, duke thënë se ata kurrë nuk kishin për qëllim të bënin një zotim heshtjeje. Jenny Afia u shfaq mbrëmë në dokumentarin e BBC-së “The Princes and The Press”, me lejen e Meghan. Ajo hodhi poshtë pretendimet se Princi Harry dhe Meghan u larguan nga Familja Mbretërore pasi donin një jetë private. Në vend të kësaj, ajo tha se dyshja kishin sfiduar shkelje të hapura në përputhje me vlerat e tyre.