Celebrities Love & Sex Showbiz

E ka vendosur që do divorcin/Emily Ratajkowski paraqitet në Gjykatën e Lartë të Manhattanit!

Modelja bukuroshe Emily Ratajkowski së fundmi ka bërë kërkesën për divorc nga partneri i saj, Sebastian Bear-McClard, për të cilin dyshohet se e tradhtoi. Të dhënat e reja tregojnë se modelja u paraqit në Gjykatën e Lartë të Manhattanit të enjten dhe vuri në dukje se ishte kontestuar, që do të thotë se ka çështje për t’u diskutuar.

Ishte Page Six, që dha lajmin në korrik se çifti po ndahej pas katër vitesh martesë. 31-vjeçarja ndezi thashethemet e ndarjes kur u pa duke ecur me djalin njëvjeçar të çiftit tashmë të ndarë, Sylvester, pa unazën e martesës në gishtin e saj. Në shtator, Emily konfirmoi se ajo dhe Bear-McClard ishin ndarë përmes një videoje në TikTok ku tha se është beqare.

Modelja ka shpjeguar se beson se pikëllimi i saj ka marrë fund dhe se është gati të gjejë sërish dashurinë. Kështu ka rrëfyer Ratajkowski përmes llogarisë së saj në Tiktok. Videoja e publikuar nga modelja nis duke folur për seksizmin që ka përjetuar në shoqërinë e sotme, diçka që i shkakton gjendjen emocionale.

Nën një patriarkalitet, ekziston kjo premisa e burrave që ‘marrin gratë’ dhe ‘i tërheqin ato’ sikur të ketë diçka për të zotëruar. Si një person beqar kohët e fundit që po mendon për takime dhe gjëra të tjera, e kam parë vërtet këtë me miqtë e mi dhe me bisedat rreth tij.