Celebrities Gossip Showbiz

Edhe pas ndarjes, Kim Kardashian dhe Pete Davidson takohen me njëri-tjetrin!

Mesa duket, Kim Kardashian dhe Pete Davidson nuk i kanë shkëputur tërësisht raportet. “Nuk ishte një përplasje apo ndarje e keqe, kështu që gjërat janë mirë mes tyre”, tha burimi për yllin e realitetit, 42 vjeç dhe aktorin 28-vjeçar, të cilët dilnin nga tetori i vitit 2021 deri në gusht të 2022. Dyshimet lindën teksa postimet e fundit të Kim, ishin objekt spekulimesh gjatë fundjavës pasi Kardashian, e cila festoi ditëlindjen të premten, postoi një imazh me trëndafila pranë një qiriri Diptyque me aromë jasemini.

Fansat entuziastë vënë në dukje se referenca mund të jetë në skenën e Jasmine dhe Aladdin në të cilën çifti u shfaq për herë të parë së bashku në pjesën e fundit të Saturday Night Live. Një burim i brendshëm i tha gazetës verën e kaluar se romanca po fillonte të mbaronte për shkak të problemeve në distancë, pasi Davidson kishte qenë jashtë vendit duke xhiruar filmin Wizards! në Australi.

“Të qenit larg Pete për kaq gjatë ishte e vështirë për ta”, tha burimi.

Kim po shkon mirë dhe ajo e di se ka shumë gjëra që po ndodhin. Pete ka qenë gjithashtu shumë i zënë.

Kardashian bëri bujë të hënën kur më në fund theu heshtjen e saj për skandalin e vazhdueshëm antisemitist të ish-bashkëshortit Kanye West. Ajo shkoi në Twitter për të mbështetur publikisht komunitetin hebre dhe për të dënuar çdo gjuhë urrejtjeje të hënën në mëngjes. Miliarderja shkroi:

Gjuha e urrejtjes nuk është kurrë në rregull apo e justifikuar. Unë qëndroj së bashku me komunitetin hebre dhe bëj thirrje që dhuna e tmerrshme dhe retorika e urrejtjes ndaj tyre të marrin fund të menjëhershëm.