Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Bota

Familja mbretërore nuk e fal princin Harry; i vëllai nuk pranoi ta kishte afër

Mediat britanike publikojnë detaje të reja rreth marrëdhënies së vështirë dhe konfliktuale të Princit Harry me familjen mbretërore. Përçarja e vërejt qartë gjatë procesit mortor të lamtumirës së fundit të gjyshit të tij, Princit Philip.

Burime të DailyMail pohuan se Princi William kërkoi që të mos ecte krah për krah me të vëllanë, Princin Harry, në funeralin e gjyshit të tyre dhe disa mbretër të moshuar refuzuan ta pranonin atë.

Princi Harry nuk u prit miqësisht nga anëtarët e familjes mbretërore gjatë funeralit të gjyshit të tij Princ Philip

Ishte 39 vjeçari William që kishte bërë kërkesën që ata të ndaheshin në mes nga kushëriri i tyre, Peter Phillips, djali i Princeshës Anne, teksa ecnin të shtunën pas arkivolit të Princit Filip .

Ishte vetëm pjesë e një ‘marrëveshjeje të madhe ftohjeje” me të cilën u ballafaqua Harry gjatë kthimit në Mbretërinë e Bashkuar pas akuzave që bëri së bashku me gruan e tij, Meghan Markle, në intervistën me Oprah Winfrey.

Princi William dhe Princi Harry në varrimin e Princit Filip

Vajza e Mbretëreshës Elizabeth II, Anne, dhe djali i vogël, Princi Edward, 57 vjeç, nuk arritën të bisedonin me Harryn para ose gjatë shërbimit të djeshëm, siç bëri gruaja e Edward, Sophie.

“Për sa u përket të tjerëve, ekziston një ndjenjë e thellë mbrojtjeje ndaj Mbretëreshës dhe një inat ndaj Harryt”, i tha një burim gazetës britanike.

“Ka pak simpati për Harryn pas asaj që ai dhe Meghan thanë për Oprah. Ata janë akoma shumë të mërzitur”, shtoi burimi.

Momente nga ceremonia e varrimit të Princit Philip

I vetmi që shprehu ‘një simpati’ ishte Princi Andrew – thuhet më tej pasi është dëbuar nga detyrat mbretërore pas skandalit me Jeffrey Epstein.

Pasi thuhet se rregulloi që ata të ndaheshin nga kushëriri i tyre gjatë mbërritjes, William më pas eci përpara vëllait të tij ndërsa hynë në Windsor.

Dyshja u ulën përballë njëri-tjetrit brenda, por shmangën kontaktin me sy.

Kujtojmë që Princi Harry u largua nga jeta mbretërore gjatë marsit të vitit të kaluar.