Celebrities Gossip Showbiz

Gjithçka që duhet të dini për ‘Service95’ e Dua Lipa-s!

Vitin e kaluar, këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare Dua Lipa njoftoi se në vitin 2022 do të lançonte ‘Service95’, një buletin javor falas në të cilin do të ndante rekomandimet për çdo gjë, nga këshillat e udhëtimit, restorantet, pushimet, koncertet e shumë e shumë gjëra të tjera. Tani, ajo është gati për publikimin e numrit të parë.

Në rrjetin e saj social Instagram, Dua njoftoi se ‘Service95’ do të nisë zyrtarisht më 3 shkurt. Për më shumë ajo shkroi se:

Service95 po bëhet globale, me numrin tonë të parë që përfshin botën nga Hong Kongu në New York, me ndalesa në Londër dhe Afrikën e Jugut gjatë rrugës. Mund të regjistroheni tani nëpërmjet shërbimit95.com.

Vitin e kaluar, Lipa shpjegoi se po e quan projektin e saj të ri ‘Service95’ sepse ka lindur në vitin 1995 dhe ajo vuri në dukje se e ka parë veten si dikë që është në shërbim të fansave dhe ndjekësve. Përveç buletinit, ‘Service95’ do të përfshijë gjithashtu një ‘podcast’, por nuk është e qartë se kur do të nisë. Ylli shqiptar padyshim do të mbledhë shumë materiale për sipërmarrjen e saj kur të nisë turneun e shumëpritur në Amerikën e Veriut më 9 shkurt në Miami, Florida.

Rikujtojmë, se Dua i ka dhënë fund lidhjes 2-vjeçare që kishte me modelin e njohur, njëkohësisht vëllain e motrave të famshme Hadid, Anwar. Shkak u bë distanca mes tyre pasi këngëtarja ka qëndruar në Londër duke regjistruar albumin e saj të ri ndërsa Anwar në New York. Anwar nga ana tjetër është parë së fundmi për herë të parë në publik që pas ndarjes së tij me yllin e muzikës pop. Ai është fotografuar teksa po pinte një cigare pas një dreke me një mik në Granville në Studio City. Ai dukej se ishte në gjendje të qetë emocionale teksa qëndronte në një cep të rrugës me një mik.