Celebrities Film & Tv Showbiz

Halle Bailey ndan një nga momentet e vështira që ka patur në xhirimet e “The Little Mermaid”!

Këngëtarja dhe aktorja, e cila aktualisht mund të shihet si Ariel në live-action “The Little Mermaid”, ndau disa pamje nga prapaskenat nga xhirimet e filmit Disney në Instagramin e saj, me një moment që rezonon në një nivel veçanërisht të cenueshëm. Në videoklip, Bailey mund të shihet në një pushim nga xhirimet, i mbuluar me pika të vogla të zeza që përdoren për të ndihmuar në kapjen e lëvizjes në postproduksion për një film me efekte të rënda. Flokët e saj janë nën një kapelë noti dhe ajo po ha një meze të lehtë para se të kthehet për të vazhduar xhirimet.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Halle Bailey (@hallebailey)


Teksa tha se ishte duke kënduar këngën “Part Of Your World” prej dy ditësh rresht, ajo shtoi:

Pra, sot është një ditë e vështirë. Unë po dridhem emocionalisht, sepse është një lutje kaq e dëshpëruar. Dhe unë jam e ndjeshme, kënga është e vështirë për t’u kënduar dhe kënga është e vështirë të realizohet në përgjithësi. Po përpiqem të tregoj çdo emocion në fytyrën time dhe të lëviz në mënyrën e duhur që duhet.

Më pas ajo ndërpritet nga tingulli i zërit të saj që këndon këngën. Bailey tha se ajo regjistroi momentin e saj të sfidës në mënyrë që të kujtonte punën, e ndarë tani tre vjet më vonë. Përpjekjet e saj sigurisht që kanë dhënë rezultat, performanca e Bailey-t si princeshë nënujore të Disney-t ka fituar vlerësime të favorshme dhe arkat e filmit shijuan një kontroll të madh gjatë fundjavës së festave.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Halle Bailey (@hallebailey)