Botë e Çuditshme

I vendos flakën me plot kuptimin e fjalës! Gruaja e veshur me fustan zhvillon një fotosesion për divorcin e saj!

Një e divorcuar nga Karolina e Veriut i vuri flakën fustanit të saj të nusërisë dhe internetit gjatë një videoje kontroverse të TikTok që i solli shumë nxehtësi. Nëna e dy fëmijëve Lauren Brooke, e cila i kërkoi The Post të përdorte emrin e saj të mesëm, por jo mbiemrin për shkak të shqetësimit për sigurinë e familjes së saj, tërhoqi 6 milion shikues dhe shumë kritikë në videon e saj të 26 marsit.

Më kanë quajtur narcisist dhe që kërkon vëmendje, dhe njerëzit thonë se unë isha problemi. Sesioni fotografik nuk po festonte vetë divorcin – po festonte faktin që unë i mbijetova.

Brooke, 31, ra në dashuri me burrin e saj të ardhshëm kur të dy ndoqën të njëjtën kishë baptiste duke u rritur.  Çifti i ri u martua në tetor 2012. Por martesa u përkeqësua, pjesërisht për shkak të kërkesave të punës së bashkëshortit të saj të paidentifikuar në Gardën Kombëtare të Ushtrisë.

Mund të jetë e vështirë të jesh një grua ushtarake… Presionet nga puna e tij e rëndonin martesën.

@lauren_henderson91

#fyp #dressburning #divorce #next #ido #idid #imdone

♬ sonido original – Yazia 💜🦋

Në Karolinën e Veriut, një çift duhet të ndahet ligjërisht për një vit e një ditë përpara se të mund të divorcohen. Pas nëntë vitesh martese të vështirë, në shtator 2021, një Brooke e lodhur paraqiti letrat e ndarjes, por ende shpresonte t’i zgjidhte gjërat. Viti ishte “një slitë emocionale” dhe përfundoi me divorcin që u finalizua në janar. Brooke vendosi të kthejë një fletë të re, duke djegur mbetjet e martesës së saj të dështuar dhe madje duke sjellë të dashurin e saj të ri për spektaklin. Me nënën e saj fotografin profesioniste pas kamerës, Brooke ndezi fustanin e nusërisë në flakë.

Çfarë do të bëja tjetër me fustanin tim të nusërisë? Nuk mund të kthehej dhe nuk do të doja t’ia jepja vajzës sime, jo pasi mbaroi. Pra, pse të mos e djegësh? Ishte fantastike ta shihja atë duke qeshur, viti kishte qenë jashtëzakonisht i vështirë me kaq shumë emocione duke u përpjekur të lundronte në një normalitet të ri. Sinqerisht nuk e di se do të martohem përsëri. Unë jam vetëm në një vend ku jam i lumtur, jam i kënaqur dhe nuk jam më i trishtuar apo zemërthyer. Unë jam duke u fokusuar tek unë, fëmijët e mi dhe marrëdhënia ime aktuale.