Celebrities Gossip Showbiz

Infektimi me Covid e bëri Ed Sheeran “të thyejë” traditën e tij…

Ed Sheeran ka zbuluar se është ‘në anën tjetër’ të betejës së tij me Covid-in pasi u detyrua të anulonte të gjitha angazhimet e tij të punës. 30-vjeçari tha se po ndihej shumë keq fillimisht, por me një pushim ai është drejt shërimit pasi zbuloi të dielën se kishte rezultuar pozitiv për virusin.

On the mend: Ed Sheeran has revealed he's 'at the other side' of his battle with Covid after being forced to cancel all his in-person work commitments

Por pavarësisht shërimit të tij, Ed rrëfeu se ai luftoi për të përmbushur traditën e tij për të qëndruar zgjuar për publikimin e albumeve, dhe në vend të kësaj e zuri gjumi gjatë përpjekjes së tij të fundit. Duke folur për Zoe Ball në Radio 2 Breakfast Show, Ed tha si më poshtë.

Mendoj se po kaloj në anën tjetër të saj. Fillimi i javës ishte goxha i zymtë, por thjesht piva shumë ujë dhe flija shumë dhe kisha të gjitha vitaminat që më tha doktori.

Por po, është hera e parë që nuk qëndrova në gatishmëri për një album. Unë u përpoqa dhe më pas thashë, “e di se çfarë, më duhet pak gjumë” dhe shkova në shtrat dhe bëra një gjumë të mirë dhe u zgjova herët.

Getting better: The hitmaker said he was feeling 'pretty gnarly', but with plenty of rest he's on the mend after revealing on Sunday he'd tested positive for the virus

Të dielën Ed njoftoi se do të anulonte çdo shfaqje dhe paraqitje personalisht pasi doli pozitiv për Covid. Duke shkruar në Instagram, ylli tha se po planifikonte të realizonte sa më shumë intervista dhe paraqitje sa të mundej ndërsa ishte i izoluar në shtëpinë e tij në Suffolk.

Taking a break: Ed also reflected on his decision to cut back on booze, because he feared being unable to take his wife Cherry Seaborn to the hospital when she went into labour