Celebrities Gossip

Ish-kuzhinieri mbretëror na rrëfen për Dianën, nga ushqimi i preferuar, deri te vështirësia e saj për të qëndruar me Elizabeth!

Princesha Diana kishte shumë frikë të qëndronte sekonda përpara Mbretëreshës dhe në vend të kësaj zgjodhi të shkojë në kuzhinë pas darkës, ka pohuar një ish-kuzhinier mbretëror. Ish-shefi i kuzhinës mbretërore Darren McGrady punoi për Mbretëreshën në Pallatin Buckingham për 11 vjet përpara se të zhvendosej në shtëpinë e Pallatit Kensington të Dianës nga viti 1993 deri në vitin 1997.

Sitting at the monarch table with The Queen made Diana too stressed

Tani, ai rrëfen për kohën e tij të kaluar midis anëtarëve të familjes mbretërore në kanalin e tij në YouTube. Ish-punonjësi mbretëror zbuloi në një video të postuar të martën se Diana kishte shumë frikë të qëndronte kur darkonte me Mbretëreshën, pasi ulja në tryezën e Elizabeth e bënte atë të stresohej.

Mr McGrady added that Diana would eat the leftovers on the kitchen table

Ai gjithashtu pretendon se ëmbëlsira e preferuar Diana ishte ‘soufflée crêpe’. Ndërsa ai ishte i dhënë pas princeshës së Uellsit, kuzhinieri kishte një teknikë të veçantë për t’u siguruar se ajo do të kënaqej me petullat e saj sa herë që ajo do të hante në tryezën e Mbretëreshës.

He also claims Diana's favourite dessert was crêpe soufflée

Në krye të menusë së drekës, McGrady tha se duhej t’i paraqiste Mbretëreshës dy opsione për të zgjedhur. Ai do të zgjidhte me qëllim ‘soufflée crêpe’ me një opsion tjetër që ai mendonte se Mbretëresha nuk do të donte aq shumë në mënyrë që Diana të merrte ëmbëlsirën e saj të preferuar.

Ajo ndodhte çdo herë, kështu që princesha merrte ‘soufflée crêpe’ e saj kur ajo vinte për të vizituar Mbretëreshën.