Gossip Sport

Ja se për kë po thurte zhytësi Tom Daley gjatë Lojërave Olimpike…

Së fundmi zhytësi Tom Daley ka argëtuar fansat me një video që është bërë shumë shpejt virale kudo në rrjet gjatë lojërave olimpike që po zhvillohen në Tokyo. Ai u vërejt teksa po thurte me grep në finalen e zhytjes tre metra nga trampolina për gra. Kjo gjë ka habitur jo pak tifozët të cilët e kanë cilësuar si diçka të pazakontë por shumë komike.

Në një postim në llogarinë e tij në “Instagram”, Daley ka zbuluar se çfarë po thurte dhe për kë po bënte gjithë punën. Ai thotë:

Për ata që pyesin se çfarë po bëj këtu…jam duke bërë një veshje për qenushin.

Më vonë, atleti tregoi dhe rezultatin përfundimtar, të veshur tek qeni. 27-vjeçari e nisi thurjen me grep gjatë bllokimeve të Covid dhe që atëherë, është i fiksuar pas saj. Madje, ka edhe një llogari ku poston punimet e tij, “Made with love by Tom Daley”.

 

Vetë atleti është shprehur se procesi i thurjes me grep, e ka ndihmuar të përballonte stresin kur po përgatitej për Olimpiadë. Zhytësi, i cili është gjithashtu një yll në platformën “YouTube”, është bërë një nga anëtarët më të famshëm të Ekipit Britanik.