Celebrities Music Showbiz

Jack Harlow bën të ditur gjithçka rreth albumit të tij më të ri ku një këngë titullohet “Dua Lipa”!

Artisti i njohur Jack Harlow tani e ka kuptuar se edhe fama ka ulje-ngritjet e saj dhe se ai është gati që të përballet me të gjitha. Në një klip ekskluziv të ndarë me PEOPLE nga intervista e Harlow me Zane Lowe në Apple Music 1, reperi flet për rëndësinë e të qenit modest dhe pse është jetike që ai të mos e humbasë atë ndërsa lançon albumin e tij të dytë në studio “Come Home the Kids Miss You” të premten.

“Bota së shpejti do të kthehet kundër meje”, thotë në fillim të klipit reperi 24-vjeçar i “Nail Tech”.

Jack Harlow tani është një djalë që të gjithë e pëlqejnë. Por do të vijë një moment kur ata do të më kthehen. Nuk e di se çfarë do të jetë, nuk e di pse. As unë nuk po përpiqem ta shfaq. Por thjesht po them në mënyrë të pashmangshme që çfarë mund të ndodhë. Të gjithë njerëzit që më përkrahin do të më kundërvihen. Po filloj të kuptoj se modestia është më e rëndësishme se kurrë tani. Thjesht mbajeni nën kontroll.

Albumi i shumëpritur i Harlow “Come Home the Kids Miss You” ndjek albumin e tij të vitit 2020 “That’s What They All Say” dhe përmban 15 këngë, duke përfshirë “First Class” dhe “Nail Tech” të bëra publike më parë, së bashku me “Dua Lipa” të cilën ai e zbuloi të dielën. Albumi gjithashtu përfshin reperë si Lil Wayne dhe Drake (të cilin ai e ka lavdëruar prej kohësh) dhe muzikantë si Pharrell dhe Justin Timberlake. Gjatë intervistës, ai prek edhe temën e albumit dhe thotë se ka të bëjë me ndarjen e përvojave të tij nën qendër të vëmendjes me vendlindjen e tij.

Theksojmë gjithashtu se artisti i njohur gjithmonë renditet edhe në ‘top 5’ e hiteve më të dëgjuara sipas klasifikimit të Billboard.