Celebrities Gossip Showbiz

Jennifer Aniston dhe David Schwimmer kujtojnë mikun e tyre të Matthew Perry në mënyrën më unike!

Të martën, aktorët Matt LeBlanc dhe Courteney Cox bënë homazhe për Matthew Perry në rrjetin social Instagram pas ndarjes së tij nga jeta. Të mërkurën, David Schwimmer dhe Jennifer Aniston bënë të njëjtën gjë, vetëm se ata shkruan postime shumë më të gjata në llogaritë e tyre në mediat sociale. Të dy ndanë imazhe dhe momente nga koha e tyre së bashku në serial, duke kujtuar gjithashtu disa nga talentet më të mëdha të Perry-t si aktor. Çdo anëtar i kastit të ‘Friends’ ishte një yll më vete, por Matthew Perry shkëlqeu me një lloj vezullimi të veçantë sa herë që zbukuronte ekranin. Kjo është pikërisht ajo që Ross dhe Rachel u përpoqën të përcillnin përmes mesazhit të tyre.

Ja çfarë shkruante Jennifer Aniston:

Ne e donim shumë. Ai ishte një pjesë e ADN-së sonë. Ne ishim gjithmonë ne të 6-të. Kjo ishte një familje e zgjedhur që ndryshoi përgjithmonë drejtimin e asaj që ishim dhe se ku do të na çonte rruga jonë. be. Për Matty, ai e dinte se i pëlqente t’i bënte njerëzit të qeshin. Siç tha edhe vetë, nëse nuk e dëgjonte ‘të qeshurën’ mendonte se do të vdiste. Jeta e tij varej fjalë për fjalë nga kjo. Dhe ia doli duke bërë pikërisht këtë. Ai na bëri të gjithëve të qeshnim. Dhe të qeshnim fort. Unë do t’i mbaj përgjithmonë e përgjithmonë mesazhet tona. Matty, unë të dua shumë dhe e di që tani je plotësisht në paqe dhe pa dhimbje. Unë flas me ty çdo ditë… ndonjëherë pothuajse mund të të dëgjoj duke thënë ‘mund të jesh më e çmendur?’

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston)

Schwimmer shkroi mesazhin e mëposhtëm:

Unë kurrë nuk do ta harroj kohën dhe aftësinë tuaj komike të patëmetë. Ju mund të merrni një vijë të drejtë të dialogut dhe ta përshtatni atë sipas mënyrës suaj, duke rezultuar në diçka krejtësisht origjinale dhe të papritur qesharake që ende të mahnit. Dhe kishit zemër, me të cilën u tregove bujare dhe e ndave me ne, që të krijojmë një familje nga gjashtë të panjohur. Kjo foto është nga një nga momentet e mia të preferuara me ty. Tani më bën të buzëqesh dhe të jem i pikëlluar në të njëjtën kohë. Unë të imagjinoj ty atje lart, diku, me të njëjtin kostum të bardhë, duart në xhepa, duke parë përreth – ‘A mund të ketë më re?’

 

View this post on Instagram

 

A post shared by David Schwimmer (@_schwim_)