Celebrities Film & Tv Magazine

Jennifer Aniston reflekton për përvjetorin e ‘Friends’ dhe ndikimin afatgjatë të shfaqjes!

Jennifer Aniston, ylli i dashur i serialit ikonik “Friends”, së fundmi bëri një udhëtim nostalgjik në një bisedë me Quinta Brunson, krijuesin dhe yllin e “Abbott Elementary”. Intervista, pjesë e serisë “Actors on Actors” të Variety, u ofroi fansave një vështrim të shkurtër në mendimet dhe reflektimet e Aniston mbi shfaqjen që përcaktoi një brez dhe vazhdon të magjeps audiencën në mbarë botën rreth 30 vjet më vonë.

Aniston, e cila luan Rachel Green në serial, bëri shaka për moshën e saj 55 vjeçare në lidhje me përvjetorin e shfaqjes: “Friends po mbushin 30”, vuri në dukje Brunson, për të cilën Aniston u përgjigj: “Dhe unë jam 30”. Pavarësisht komentit të saj humoristik, Aniston nuk mund ta besonte se sa kohë kishte kaluar. “Është kaq e çuditshme të mendosh se është 30 vjeç”, pranoi ajo, duke theksuar se sa të freskëta janë kujtimet për të.

Duke reflektuar për debutimin e serialit në shtator 1994, Aniston ndau një anekdotë zbavitëse që përfshinte yjet e saj Lisa Kudrow dhe të ndjerin Matthew Perry.

Matthew Perry dhe unë ishim duke ngrënë drekë diku dhe e dinim që Lisa [Kudrow] po lyente flokët e saj. Kështu që ne vrapuam në sallonin e flokëve, dhe unë u fsheha, ajo ishte në lavaman, dhe mora hundën nga djali që supozohej ta bënte atë dhe sapo fillova t’i laja flokët.

Intervista theksoi gjithashtu trashëgiminë e qëndrueshme të shfaqjes dhe ndikimin e saj si te kastë dhe shikues, por edhe te aktorët, të cilët qëndruan miqësorë shumë kohë pas përfundimit të shfaqjes.

Fakti që ka pasur këtë jetë të gjatë, të mrekullueshme dhe që ende do të thotë shumë për njerëzit është një nga dhuratat më të mëdha që mendoj se të pestë, të gjashtë, nuk mund ta imagjinonim kurrë.

Aniston foli ngrohtësisht për marrëdhëniet e saj të vazhdueshme me kolegët e saj Courteney Cox, David Schwimmer dhe Matt LeBlanc, përveç Kudrow dhe Perry. Ajo zbuloi se kohët e fundit kishte një telefonatë të gjatë në FaceTime me Cox dhe mban kontakte rregullisht me Kudrow dhe djemtë.

Intervista preku gjithashtu humbjen e fundit të Perry-t, i cili ndërroi jetë në tetor 2023. Perry luajti personazhin e dashur Chandler Bing në shfaqje dhe ai u kujtua me dashuri nga Aniston dhe pjesa tjetër e kastit. Me afrimin e shpejtë të përvjetorit të 30-të, kujtimet e Aniston vetëm do të na kujtojnë pse ‘Friends’ ishte kaq i veçantë për kaq shumë njerëz.