Celebrities Gossip Magazine Showbiz

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck shfaqen më të dashuruar se kurrë në ceremoninë e 65-të të çmimeve Grammy!

Jennifer Lopez u pa duke u përqafuar me bashkëshortin e saj Ben Affleck në ceremoninë e 65-të të çmimeve Grammy në Los Angeles të dielën. Krijuesja e hitit ” The Love Don’t Cost a Thing”, 53 vjeçarja dhe regjisori i Argo, 50 vjeç, u fotografuan me kokat e tyre të mbështetura tek njëri-tjetri ndërsa pozuan për foto brenda ngjarjes. Dyshja, e cila u martua dy herë vitin e kaluar u ulën pranë njëri-tjetrit duke mbajtur ëmbëlsisht duart.

Ylli i “Shotgun Wedding” ishte në ngjarje për të prezantuar çmimin për albumin më të mirë vokal pop, i cili u fitua nga Harry Styles. Lopez dukej fenomenale si kurrë më parë për këtë rast, duke shkëlqyer me një fustan ngjyrë deti Gucci, me një të çarë deri në kofshë që tregonte këmbët e saj të tonifikuara. Fustani ishte i mbuluar me thekë të gjata në formë diamantesh të rremë. Këngëtarja e ka aksesuar look-un e saj me bizhuteritë e markës “Bulgari” dhe e ka kombinuar fustanin me një palë taka ngjyrë argjendi.

Çifti u ul pranë Dwayne Johnson dhe gruas së tij Lauren Hashian. Në një moment kamera iu drejtua J.Lo-së teksa ajo kërcente me Chris Stapleton, ndërsa bashkëshorti i saj qëndronte pranë saj. Megjithëse gruaja e tij tregoi lëvizjet e saj të mrekullueshme të kërcimit, Affleck dukej se nuk ishte në humor për të kërcyer. Superylli gjithashtu hyri në Instagramin e saj për të ndarë një sërë pozash mbresëlënëse në krijimin spektakolar.

Lopez dhe Affleck u martuan për herë të parë gjatë një dasme me armë gjahu në një kishë në Las Vegas në korrik të vitit të kaluar. Muajin pasardhës, dyshja mbajtën një ceremoni luksoze në pronën e madhe të Affleck-ut në Atlanta, Georgia, përpara një sërë të ftuarish të listës A. Affleck i propozoi yllit në prill pas rindezjes së romancës së tyre në maj 2021 pas ndarjes së Lopez nga ylli i MLB Alex Rodriguez, 47 vjeç.

Dyshja ishin fejuar më parë në vitin 2003, pasi luajtën bashkë në filmin “Gigli”, i cili u publikua në vitin 2002. Nata më e madhe e muzikës u zhvillua në “Crypto.com Arena” në qendër të Los Anxhelosit me Trevor Noah që priti shfaqjen për të tretin vit radhazi. Ceremonia e 65-të e Çmimeve Grammy pati një mori tronditjesh, emocionesh dhe momentesh të papritura.