Celebrities Showbiz

Kur bëhet fjalë për Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez nuk ka rregulla! Çifti i pamartuar do të lejohet të jetojë në Arabinë Saudite…

Cristiano Ronaldo dhe e dashura e tij Georgina Rodriguez do të lejohen të jetojnë së bashku në Arabinë Saudite, pavarësisht ligjeve të Mbretërisë që pengojnë çiftet e pamartuara të bashkëjetojnë. Sulmuesi 37-vjeçar iu bashkua klubit saudit Al Nassr në një marrëveshje dyvjeçare e gjysmë që besohet të jetë me vlerë rreth 175 milionë paund në vit dhe u zbulua zyrtarisht para mbështetësve në një ceremoni madhështore të martën.

Modelja spanjolle me origjinë argjentinase Rodriguez, e cila shoqëroi Ronaldon në zbulimin, do të transferohet gjithashtu në Riad së bashku me pesë fëmijët e Ronaldos, nga të cilët dy janë të saj. Dyshja nuk janë martuar kurrë dhe me ligjet islamike të Arabisë Saudite që ndalojnë rreptësisht ‘bashkëjetesën pa kontratë martese’ ishte e paqartë se si familja do të qëndronte së bashku. Por autoritetet thuhet se po mbyllin një sy, duke lejuar Rodriguez dhe Ronaldo të jetojnë nën një çati, duke pasur parasysh fuqinë që sjell futbollisti, thanë dy avokatë sauditë për shtypin spanjoll.

Megjithëse ligjet e mbretërisë ende e ndalojnë bashkëjetesën pa kontratë martese, autoritetet kohët e fundit kanë filluar të mbyllin sytë dhe të mos ndjekin më penalisht askënd. Megjithëse këto ligje përdoren kur ka një problem apo një krim.

Një avokat tjetër shtoi:

Autoritetet saudite në ditët e sotme nuk ndërhyjnë më në këtë çështje, për emigrantët, edhe pse ligji e ndalon bashkëjetesën pa martesë.