Celebrities Gossip Showbiz

Kylie Jenner mohon disa nga operacionet plastike : “Nuk kam bërë aq shumë operacione në fytyrën time”!

Kylie Jenner foli më tepër mbi pasiguritë e saj në një intervistë të re me Homme Girls, duke zbuluar se ndërsa mbushi buzët, ylli i realitetit nuk është aq plastike sa mendojnë njerëzit. Themeluesja e Kylie Cosmetics, e cila mbulon botimin e revistës pranverë/verë 2023 me një veshje latex flet për perandorinë e saj të grimit, fëmijët dhe buzët e saj të famshme në intervistë. 25-vjeçarja thotë:

Mendoj se një keqkuptim i madh për mua është se kam bërë kaq shumë operacione në fytyrën time dhe se isha një person i pasigurt, kur në të vërtetë nuk isha!

Ndërsa ajo pranon se ajo “donte buzë të plota”, ylli i “Kardashians” ndan se nuk ishte për shkak të një problemi të madh të vetëbesimit.

Nëna e dy fëmijëve thotë se ishte “gjithmonë personi më i sigurt në dhomë” si fëmijë dhe “vajza që performonte për të gjithë”, por për shkak të “një gjëje të pasigurisë së buzëve” ajo zgjodhi të bënte një ndryshim. Jenner shton:

E kam vendosur mbushësin(filler) e buzëve dhe ishte gjëja më e mirë që kam bërë ndonjëherë. Nuk pendohem. Por gjithmonë kam menduar se isha e lezetshme.

Ndërsa ajo është e lumtur për të diskutuar injeksionet tani, iu desh një kohë që ylli i realitetit të pranonte se kishte përdorur mbushës; në një episod të vitit 2015 të “Keeping Up with the Kardashians”, 17-vjeçarja në atë kohë zbuloi pas shumë spekulimeve:

Unë kam mbushës të përkohshëm buzësh. Është thjesht një pasiguri e imja dhe kjo është ajo që doja të bëja.

Pasi u tha fansave në rrjetet sociale, “I hoqa qafe të gjitha mbushësit e mi” në 2018-ën, ylli u kthye në të një vit më vonë, duke i thënë Paper Magazine se ishte një fanse e mbushësit. Kylie tha në atë kohë:

Njerëzit mendojnë se kam hyrë plotësisht nën thikë dhe kam rindërtuar plotësisht fytyrën time, gjë që është krejtësisht e rreme. Ata nuk e kuptojnë se çfarë mund të bëjnë me të vërtetë flokët, grimi i mirë dhe mbushësit.