Celebrities Gossip Showbiz

Kylie Jenner na zbulon ‘sekretin’ e saj për të mbajtur trupin në formë!

Kylie Jenner duket shumë e vendosur për të hequr kilogramët e fundit që mori kur ishte shtatzënë me fëmijën e saj të dytë, djalin, i cili lindi më 2 shkurt. Ylli 24-vjeçar ndau një video në Instagram Stories të martën, ku ajo kishte veshur një rrip beli teksa vazhdonte rutinën e saj.

Rripi premton të rrisë performancën gjatë stërvitjes. Jenner kishte veshur një bluzë të zezë dhe streçe të zeza. Motra më e madhe e Kylie, Kim Kardashian, shet trajnues të belit përmes markës së saj SKIMS, por Jenner nuk zgjodhi atë markë. Kim kishte një rrip të belit për një bel të vogël për të modeluar fustanin e saj Thierry Mugler për Met Gala në vitin 2019.

Motrat e saj Kourtney dhe Khloe kanë provuar gjithashtu trajnerë të belit. Ata janë bërë zakonisht prej pëlhure elastike të trashë, ose grepa për t’i mbajtur ato të lidhura rreth mesit. Shpesh ato përdoren si një veshje pas lindjes për mbështetje. Ndonjëherë ato rekomandohen në terapi fizike për të reduktuar dhimbjen për pacientët mbipeshë ose të lënduar dhe për t’i bërë njerëzit të lëvizin përsëri.

Ndërkohë, Kylie sapo është kthyer nga Portofino, ku mori pjesë në dasmën e motrës së madhe Kourtney Kardashian me bateristin Travis Barker. Ajo u pa vetëm me fëmijën e saj të madh Stormi dhe jo me djalin e saj të porsalindur apo partnerin e saj, reperin Travis Scott.