Celebrities Gossip Showbiz

Lady Gaga do të performojë ‘Hold My Hand’ në Oscars, pavarësisht konfliktit të mëparshëm!

Pas pasigurisë rreth performancës të së dielës mbrëma, Lady Gaga do të performojë në Oscars, raportojnë disa media. Pavarësisht se producenti i Oscars, Glenn Weiss tha të mërkurën gjatë konferencës për shtyp të Oscars Creative Team se Gaga kishte një konflikt caktimi me vazhdimin e Joker-it Folie à Deux, burimet thonë për Variety dhe ABC News se Gaga me të vërtetë do të performojë “Hold My Hand” nga Top Gun: Maverick në ceremoni.

Përfaqësuesit e Lady Gaga-s nuk iu përgjigjën menjëherë kërkesës së PEOPLE për koment. Akademia e Oscars nuk i komentoi raportet.

“Ne kemi marrëdhënie të shkëlqyera me Lady Gaga dhe grupin e saj [por] ajo është në mes të xhirimeve të një filmi tani, dhe këtu po nderojmë industrinë e filmit dhe atë që duhet për të bërë një film,” tha Weiss më herët gjatë javës. “Pas një sërë hapash përpara dhe mbrapa, nuk dukej sikur ajo mund të bënte një performancë të kalibrit që ne jemi mësuar me të, me të cilën është mësuar dhe të gjitha këto.”

Në atë kohë, Weiss tha se Gaga nuk do të performonte dhe se mungesa e saj kishte të bënte me atë që “dikush të bënte një film dhe ne të kuptonim plotësisht se kjo është ajo që është prioriteti në këtë biznes, veçanërisht kur nderojmë filma”.

Përfshirja e Gaga-s të dielën gjatë shfaqjes do të nënkuptonte që çdo i nominuar për këngën më të mirë origjinale do të performonte. Kjo listë përfshin gjithashtu Rihanna me “Lift Me Up”, Sofia Carson dhe Diane Warren me “Applause”, Stephanie Hsu, David Byrne dhe Son Lux me “This Is a Life” dhe Rahul Sipligunj dhe Kaala Bhairava me “Naatu Naatu”.

Vokalistja performoi më parë në Oscars 2019, kur ndau një interpretim të drejtpërdrejtë të “Shallow” nga A Star Is Born me Bradley Cooper – për të cilin ata fituan cmimin për ‘Këngën më të mirë’ origjinale. Ajo u nominua gjithashtu atë vit për Aktoren më të Mirë, dhe gjithashtu mori titullin “Kënga më e mirë origjinale” në 2016 për “Til It Happens to You” nga The Hunting Ground.