Celebrities Gossip Showbiz

Një super performancë nga Pink në nder të Olivia Newton-John!

Pink pati nderin të performojë një homazh për Olivia Newton-John në 50-të vjetorin e çmimeve amerikane të muzikës në Teatrin Microsoft në Los Anxhelos të dielën. Me një monitor që vezullonte imazhet e këngëtares së ndjerë, e cila ishte 10 herë fituese e AMA-s, ylli i popit dha një interpretim emocionues të “Hopelessly Devoted To You”, e veshur me një fustan me pupla rozë.

Kënga fillimisht u këndua nga Newton-John për filmin muzikor hit Grease (1978), dhe kolonën zanore shoqëruese të tij, dhe vazhdoi të arrijë numrin tre në Billboard Hot 100 dhe numrin shtatë në tabelën Adult Contemporary. Melissa Etheridge doli fillimisht në skenën e AMA për të prezantuar Pink. Por para se ta thërriste atë, muzikantja ndau disa ndjenja të ëmbla për Newton-John.

“Që nga momenti kur ishe në prani të Olivia Newton-John, ndjeje ëmbëlsinë e saj, qëndroje e mahnitur nga bukuria e saj mikpritëse dhe ishe në ndjenjën se ajo po lidhej vetëm me ty”, filloi ajo.

Ajo vazhdoi të tregojë se si ta dëgjoje të këndonte ishte të ndjeje fuqinë e artit për të transformuar ndjenjat, ndjenjat që ne të gjithë kemi për dashurinë, ngazëllimin dhe zhgënjimin në diçka sublime. Nga atje, Etheridge ftoi Pink për performancën e saj të Hopelessly Devoted To You.