Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Showbiz

Nuk pritej, Drake dhe Kanye West i lënë pas mëritë mes tyre!

Duket se hatërmbetjet dhe mëritë që kanë vazhduar për një kohë të gjatë mes Drake dhe Kanye West mund të ketë marrë fund. Ye ka postuar një foto të re ku shihet me Drake dhe J Prince; mbishkrimi i saj është ’emoji’ i pëllumbit të paqes. Drake gjithashtu ndau një video me Ye dhe një tjetër me Dave Chappelle.

Fotoja dhe videoja, më poshtë, ndjekin ftesën publike të fundit të Ye për Drake duke i kërkuar atij t’i bashkohet në një ngjarje të 7 dhjetorit në Los Angeles. Në atë kohë Ye tha se:

Është koha për të bërë pak pushim.

Zhvillimi erdhi përpara publikimit zyrtar të “Life of the Party”, një këngë diss e Drake e zbuluar me sa duket nga vetë ai dhe André 3000. Pasi Drake luajti këngën, André publikoi një deklaratë në lidhje me përfshirjen e tij përmes një përfaqësuesi.

Kënga që mora dhe i shkrova nuk kishte diss dhe ne shpresonim të bënim një ofertë më të fokusuar për albumin “Donda”, por mendoj se gjërat ndodhin ashtu siç supozohej. Është për të ardhur keq që u publikua në këtë mënyrë dhe dy artistë që unë i dua po shkojnë drejt një rruge të tillë.

Megjithëse konflikti i tyre daton vite më parë në 2018, ai u rindez në fillim të kësaj vere kur Drake u shfaq në këngën me Trippie Redd “Betrayal”. Ajo këngë përmbante vargjet:

Të gjithë këta budallenj që mezi i njoh / Dyzet e pesë, dyzet e katër, lëreni të shkojë. Nuk ndryshon asgjë për mua, është e shkruar.

Javën në vijim, Ye postoi adresën e Drake në Toronto në Instagram, por e fshiu atë menjëherë. Drake më pas postoi një Story në Instagram duke qeshur në një makinë. Më pas ai publikoi “Certified Lover Boy”, i cili tregon Ye në këngën 7, të titulluar “7 e mëngjesit në rrugën Bridle”, e cila është një referencë për një lagje në Toronto ku jetonte Drake.

Rikujtojmë se, ditë të këqija po shënohen për Travis Scott dhe Drake. Reperët e njohur pas ngjarjes së fundit tragjike në Festivalin Astroworld ku u shënuan 125 viktima thuhet se do të paditen me një shumë prej 750 milionë dollarësh.