Celebrities Gossip Showbiz

Pas abuzimit me substancat, Steven Tyler merr këtë vendim për jetën e tij!

Steven Tyler së fundmi është duke i dhënë përparësi shëndetit të tij. Më 24 maj, grupi i rokerit ‘Aerosmith’ u shpreh se do të anulonte shfaqjet e tyre në qershor dhe korrik në Las Vegas, ndërsa Steven i cili ka qenë i hapur për betejat e tij me abuzimin me substancat po kërkon trajtim. Grupi në një deklaratë të përbashkët në Instagram tha se:

Siç e dini shumë prej jush, vëllai ynë i dashur Steven ka punuar për varësinë e tij për shumë vite. Pas operacionit në këmbë për t’u përgatitur për fazën dhe menaxhimin e dhimbjes gjatë procesit, ai së fundmi i është rikthyer substancave narkotike dhe vullnetarisht ka hyrë në një program trajtimi për t’u përqëndruar në shëndetin dhe rikuperimin e tij.

Ndërsa Tyler përqendrohet në mirëqenien e tij, grupi duke përfshirë Tom Hamilton, Joey Kramer, Joe Perry dhe Brad Whitford vuri në dukje se ata shpresojnë të kthehen në skenë në shtator.

Jemi të dëshpëruar që kemi mërzitur kaq shumë prej jush, veçanërisht fansat tanë më besnikë, të cilët shpesh udhëtojnë distanca të mëdha për të përjetuar shfaqjet tona. Faleminderit për mirëkuptimin dhe për mbështetjen tuaj ndaj Steven gjatë kësaj kohe.

Ndërkaq, ka situata familjare kaq unike saqë ia vlen të përfshihen në një telenovelë. Ashtu ishte fëmijëria e Liv-it, aktores e cila qysh në moshë të vogël nxori në pah aftësitë e saj detektive dhe zbuloi se babai i saj nuk ishte askush tjetër veçse një muzikant legjendar i grupit rock. Liv Tyler ka lindur fillimisht si Liv Rundgren. Tashmë aktorja është vajza e Bebe Buell, modele dhe këngëtare që shkëlqeu për talentin e saj në vitet 70-të.

Gjatë këtyre viteve, Bebe pati një lidhje me Todd Rundgren, një anëtar i grupit Utopia. Por marrëdhënia e tyre nuk ishte shumë e qëndrueshme, kështu që në vitin 1976, Bebe u takua me Steven Tyler, vokalistin legjendar të Aerosmith dhe ata patën një romancë të shkurtër.