Celebrities Showbiz

Pas divorcit nga Tom Brady, modelja Gisele Bundchen i rikthehet modelingut dhe bëhet imazhi i markës Louis Vuitton!

Gisele Bündchen i rikthehet modelingut pas divorcit nga Tom Brady, mesa duket ajo vendosi ta rifillojë karrierën e modelingut duke qenë imazhi i ri i Louis Vuitton, një prej markave më prestigjioze franceze të modës.

Ajo dhe ish-bashkëshorti i saj, Tom Brady, i dhanë fund lidhjes së tyre në tetor, pasi ishin bashkë për më shumë se 10 vite.

Linja e re e Louis Vuitton ka një bashkëpunim të shkëlqyer me artistin japonez Yayoi Kusama dhe kjo është hera e parë që Gisele është pjesë e një fushate mode që nga divorci i saj. Marka luksoze franceze ndau një video të Bündchen duke veshur çantat e reja në Instagram dhe Twitter ndërsa Rolling Stones ‘She’s Like a Rainbow’ luante në sfond.

Në video, modelja pozon topless me dy nga çantat e shtypura në gjoks. E veshur vetëm me xhinse blu ajo i buzëqesh kamerës ndërsa pikat me ngjyra rrotullohen rreth saj.

Fushata përfshin gjithashtu modelet Natalia Vodianova, Bella Hadid, Liya Kebede, Christy Turlington, Devon Aoki dhe Karlie Kloss.
Kjo është hera e dytë që shtëpia japoneze Kusama, bashkëpunon me titanin francez të modës Louis Vuitton.

Louis Vuitton gjatë një deklaratë për shtyp bërk të ditur se:

Duke kombinuar krijimtarinë e Yayoi Kusama dhe savoir-faire të Louis Vuitton, koleksioni i ri riinterpreton pjesët ikonike të Maison, të mbushura me motivet karakteristike të artistit.