Celebrities Gossip Showbiz

Pas operacionit dhe shtatzënisë së vështirë Kourtney Kardashian poston një foto me mesazhin e fuqishëm!

Kourtney Kardashian është afër fundit të asaj që mund të konsiderohet një shtatzëni e vështirë, teksa ajo përgatitet të sjellë në jetë fëmijën e saj të katërt. Ajo javën e kaluar iu desh t’i nënshtrohej një operacioni urgjent fetusit, por 44-vjeçarja po ia del, ashtu si edhe foshnja. Gjatë fundjavës, Kourtney Kardashian ndau një sërë imazhesh të saj duke përqafuar barkun e saj shtatzënë, e veshur me një palë sytjena të zezë me një majë të tejdukshme dantelle dhe doreza të ngjashme. Ajo kishte veshur gjithashtu një xhaketë lëkure të zezë, si dhe pantallona lëkure.

Shtatzënia është kaq fuqizuese.

Fansat u përgjigjën shpejt në mbështetje për Kourtney në këtë kohë të vështirë që ajo po kalon.

“Shumë e lumtur që ju dhe fëmija po ecni mirë, saqë mezi pres ta shoh kur të lindë”, tha njëri.

“Gëzoje pjesën tjetër të shtatzënisë, mama.”

“Fuqizuese, frymëzuese dhe e mrekullueshme”, shtoi një tjetër.

Përkundër faktit se Kardashian përdori fjalën ‘fuqizimin’ për shtatzëninë e saj, disa mendonin se një fjalë tjetër që fillonte me e ishte më e përshtatshme për mrekullinë e lindjes. Pas operacionit urgjent javën e kaluar, babai, Travis Barker, ishte ai që siguroi publikisht fansat për shëndetin dhe mirëqenien e të gjithëve. Ndërkohë në deklaratën e Kourtney Kardashian falenderoi stafin mjekësor.

Si dikush që ka pasur tre shtatzëni vërtet të lehta në të kaluarën, unë nuk isha e përgatitur për frikën e nxitimit për një operacion urgjent. Do të jem përgjithmonë mirënjohës mjekëve të mi të jashtëzakonshëm që shpëtuan jetën e foshnjës sonë. I jam përjetësisht mirënjohës bashkëshortit tim që nxitoi të vinte pranë meje nga turneu për të qenë me mua në spital dhe për t’u kujdesur më pas për mua. Dhe mamasë sime, faleminderit që më mbajtë dorën gjatë kësaj.