Celebrities Gossip Showbiz

Travis Barker anulon turneun, shkak gjendja shëndetësore e Kourtney Kardashian!

Travis Barker u pa i tensionuar në Los Angeles, pasi u kthye në shtëpi nga turneu kur gruaja e tij shtatzënë Kourtney Kardashian shkoi në spital. Bateristi, 47 vjeç, kishte qenë në turne me grupin e tij Blink-182 dhe ata do të performonin në Mbretërinë e Bashkuar javën e kaluar. Megjithatë, të premten e kaluar u njoftua se dy koncertet dhe dy shfaqjet shtesë këtë javë ishin shtyrë.

U zbulua se Travis ishte kthyer në SHBA për shkak të një “një çështje urgjente familjare”, ku besohej se kishte të bënte me gruan e tij shtatzënë Kourtney, 44 vjeç. Çifti u pa së bashku duke dalë nga një spital në Los Anxhelos të shtunën. Travis, i cili është i martuar me Kourtney që nga viti i kaluar, duket se ka mbetur në shtëpi këtë javë, përpara se të ribashkohej potencialisht me shokët e tij të grupit në turneun e tyre botëror, i cili do të rifillojë më vonë këtë javë në Belgjikë të premten.

Ai u pa duke u dukur mjaft i tensionuar ndërsa ishte në Los Angeles të martën. Muzikanti u pa në qytet i veshur me një bluzë të bardhë që përmbante vepra arti për filmin A Clockwork Orange (1971), një palë pantallona kaki dhe një kapelë beanie. Rikthimi i tij në SHBA në fund të javës së kaluar u njoftua nga Blink-182 në një postim në rrjetet sociale. Ata lëshuan një deklaratë pak para se të kishin qenë për të performuar në OVO Hydro në Glasgow të premten në mbrëmje. Grupi njoftoi:

Për shkak të një çështjeje urgjente familjare, Travis është dashur të kthehet në shtëpi në Shtetet e Bashkuara. Shfaqjet në Glasgow, Belfast dhe Dublin janë duke u shtyrë. Më shumë informacion në lidhje me kthimin e tij në Evropë dhe datat e riplanifikuara do të jepen sa më shpejt të jetë në dispozicion.