Celebrities Gossip Showbiz

Për 15 minuta në Sanremo mori 200 mijë euro, John Travolta “shënjestrohet” nga italianët!

“John Travolta dhe 200 mijë eurot e turpit”. Këtë ka shkruar media italiane La Ragione, duke reflektuar këtu indinjatën e një pjese të publikut ndaj pagesës që iu bë yllit hollivudian për vetëm 15 minuta pjesëmarrje në Sanremo. Aktori i famshëm amerikan ishte i ftuar në mbrëmjen e dytë të Festivalit duke interpretuar një nga rolet ikonike të “Ballo del Qua Qua”.

Askush nuk e priste që çmimi i ofruar nga ‘Rai’ të ishte kaq “i kripur”, thuhet në shypin vendas. Shifra, sipas burimeve italiane, nuk përfshin shpenzimet e udhëtimit, pasi aktori mbërriti në Nice me avionin e tij privat.

Rikujtojmë, se para disa kohëve Mike Rinder, një shkencolog ka thënë se e ka parë John Travolta-n duke puthur një masazhator mashkull. Jeta e dashurisë së Travolta-s ka qenë një temë diskutimi prej vitesh dhe Rinder thotë se ai u soll nga kisha për të folur në heshtje për të. 

Që nga fillimi i viteve ’90, Travolta ishte ndjekur nga histori nga dashnorë të ndryshëm të dyshuar meshkuj, duke përfshirë një nga ish-pilotët e tij si dhe një yll porno. Duke kuptuar dëmin e mundshëm të PR që një histori e seksit homoseksual do të kishte për çiftin e përsosur Scientology të John dhe Kelly [Preston, gruaja e atëhershme e Travoltës], ne gërmuam mbi burimet dhe kërcënuam mediat me padi.