Celebrities Gossip

Princ Harry dëshiron një rikthim në Mbretërinë e Bashkuar, por Meghan Markle jo!

Princi Harry do të dëshirojë të kthehet për t’i shërbyer vendit të tij kur Mbretëresha të vdesë, por Meghan Markle nuk do ta bëjë këtë pasi nuk e pëlqen Anglinë, ka pohuar një autore mbretërore. Ish-redaktorja e Vanity Fair, Tina Brown, libri i ri i së cilës “The Palace Papers” doli në raftet sot, thotë se çifti ndoshta do të ketë një marrëveshje për udhëtarët dhe beson se familja mbretërore do të gjejë një mënyrë për ta tërhequr Harry-n.

Harry dhe Meghan u larguan nga puna si anëtarë të familjes mbretërore në fillim të vitit 2020 dhe tani kanë një jetë të re në Kaliforni me dy fëmijët e tyre Archie dhe Lilibet. Dyshja mendohet se kanë një marrëdhënie të tensionuar me disa anëtarë të familjes mbretërore, megjithëse ata bënë një vizitë të fshehtë në Mbretërinë e Bashkuar në fillim të këtij muaji, ku u takuan me Mbretëreshën dhe Princin Charles.

Në një intervistë të fundit me Hoda Kotb, Harry tha se SHBA ishte shtëpia e tij për momentin. Por Brown, e cila intervistoi 120 persona për librin e saj të fundit, beson se Harry do të dëshirojë të kthehet në Angli. Duke u paraqitur në podcastin e New York Times Sway, ajo tha:

Unë mendoj se Harry do të dëshirojë të kthehet kur Mbretëresha të vdesë për t’i shërbyer vendit të tij. Unë mendoj se ata do të gjejnë një mënyrë për ta tërhequr atë.