Celebrities Gossip Showbiz

Princ Harry heq dorë zyrtarisht nga Britania, zgjedh SHBA si rezidencë të përhershme!

Princin Harry është zyrtarisht banor i përhershëm në SHBA, katër vjet pasi ai u largua nga Londra me Meghan Markle. Princi Harry zgjodhi ditën kur ai dhe Meghan u larguan nga Frogmore Mansion si ditën kur ata filluan zyrtarisht qëndrimin e tyre në SHBA.

Çifti mori sendet e tyre të fundit nga shtëpia Windsor, e cila kishte qenë ‘baza’ e tyre në Mbretërinë e Bashkuar që kur u transferuan në Kaliforni në vitin 2020, më 29 qershor të vitit të kaluar. Kjo është edhe data kur Duka i Sussex tha se filloi të jetonte në Amerikë.

Të dhënat e publikuara nga Companies House për “Princ Henry Charles Albert David Duka i Sussex” thonë se vendi/shteti/rezidenca e përhershme e tij e re është SHBA. Sipas burimeve të brendshme, Harry është thellësisht i lënduar nga urdhri i babait të tij për t’u larguar nga Frogmore me Meghan, që ishte një dhuratë martese nga Mbretëresha Elizabeth.

Rikujtojmë, se princi Harry dhe Meghan Markle do të prodhojnë dy seriale në Netflix rreth stilit të jetesës personale dhe profesionale. Shfaqja e stilit të jetesës do të eksplorojë gatimin, kopshtarinë, argëtimin dhe miqësinë, ndërsa një tjetër do të ofrojë qasje të re në botën e polos dhe American Open të sportit në Florida. Shfaqjet do të filmohen nga kompania e tyre Archwell Productions, me dukeshën që do të jetë të dy serialet dhe dukën në serialin për sportin e polos.

Të dy serialet janë në prodhim ndërsa titujt dhe datat e publikimit do të shpallen në muajt e ardhshëm. Sussexes kanë publikuar më parë tre dokumentarë me Netflix si pjesë e një marrëveshjeje shumëmilionëshe. Harry dhe Meghan u transferuan në Amerikë në vitin 2020, pasi u tërhoqën nga detyrat mbretërore. Ndërkaq, Princ Harry, tregoi në vitin 2023 përvojën e tij të parë seksuale rreth moshës 17-vjeçare, duke e quajtur një ‘kujtim jo për t’u krenuar’. “Ajo pëlqente kuajt dhe më trajtoi me kujdes, duke më lënë të shprehja veten”-kujton Harry.

Pasi kalëruam, më dërgoi në fushë për t’u qetësuar. Shumë gjëra në lidhje me të ishin të gabuara. Ndodhi në një fushë me bar prapa një lokali.