Celebrities Gossip Magazine Showbiz

Princi Harry dhe Meghan Markle festojnë 5-vjetorin e martesës me një tjetër makth mbretëror!

Meghan Markle dhe Princi Harry po festojnë përvjetorin e tyre të pestë të martesës të premten dhe bashkimi i tyre do të duhet të jetë aq i fortë sa kurrë më parë sa ata përballojnë stuhinë mediatike. Komentatori mbretëror Duncan Larcombe tha për Fox News:

Nëse do të ishit një ekzekutiv i PR që u përball me Harry-n dhe Meghan-in një ditë pasi ata u martuan, do të ishte pothuajse e vështirë të ndërmerresh një strategji për t’i larguar ata nga popullariteti i tyre në mënyrën që kanë. Do të ishte e vështirë ta kishe bërë atë qëllimisht dhe strategjikisht. Tani… marrëdhënia me publikun britanik është zhdukur.

Aktorja amerikane, e cila luajti në dramën ligjore “Suits”, u bë Dukesha e Sussex kur u martua me princin britanik më 19 maj 2018, në Kështjellën Windsor. Dukej si një përrallë e jetës reale dhe dyshja u festuan si fytyra e re, rinore e monarkisë britanike pasi Markle solli gjithashtu një prekje magjepsëse të Hollivudit në familjen mbretërore.

Megjithatë, këto ëndrra u shkatërruan shpejt kur çifti u largua nga mbretëria në vitin 2020. Në atë kohë, ata pretenduan se zyrtarët e pallatit ishin të pandjeshëm ndaj betejave të shëndetit mendor të Markle, ndërsa ajo u përpoq të lundronte në jetën mbretërore. Çifti pohoi gjithashtu se dukesha, 41 vjeçe, u përball me qëndrime raciste nga shtypi në Mbretërinë e Bashkuar, gjë që kontribuoi në vendimin e tyre për t’u larguar nga vendi.

Por jeta për çiftin nuk ka qenë e lumtur. Së fundmi, përfaqësuesit e Dukës dhe Dukeshës së Sussex-it thanë se ata u ndoqën nga fotografët në një “ndjekje pothuajse katastrofike me makinë në duart e një unaze paparacësh shumë agresivë”. Incidenti ndodhi të martën mbrëma pasi dukesha u nderua në Çmimet Women of Vision në New York City.

“Kjo ndjekje e pamëshirshme, që zgjati mbi dy orë, rezultoi në përplasje të shumta afërsisht që përfshinin shoferë të tjerë në rrugë, këmbësorë dhe dy oficerë të NYPD”, tha zëdhënësi i çiftit. “Ndërsa të qenit personazh publik vjen me një nivel interesi nga publiku, ai kurrë nuk duhet të bëhet me koston e sigurisë së askujt.”

Kryetari i Bashkisë së Nju Jorkut Eric Adams kritikoi incidentin “të pamatur dhe të papërgjegjshëm” gjatë një konference për shtyp, por gjithashtu tha se e kishte “të vështirë të besonte” një “ndjekje dy-orëshe me shpejtësi të lartë” që ndodhi në qytetin e dendur të populluar. trafiku, këmbësorët dhe projektet e ndërtimit në vazhdim.

Është kapitulli i fundit në një sagë të vazhdueshme që rrethon çiftin. Që kur u transferuan në Amerikën e Veriut, duka dhe dukesha kanë dënuar vazhdimisht tabloidët e pamëshirshëm, si dhe kufizimet që lidhen me jetën mbretërore. Ata i dhanë një intervistë televizive Oprah Winfrey-t në vitin 2021, e cila u shikua nga afro 50 milionë njerëz në mbarë botën.

Një dokumentar me gjashtë pjesë në Netflix i titulluar “Harry & Meghan”, në të cilin ata sulmuan shtypin ndërhyrës britanik, u lançua në dhjetor 2022, i ndjekur nga kujtimet shpërthyese të Harry, “Spare”, i cili u botua në janar. Marrëdhënia e Harry-t me familjen e tij ka qenë gjithnjë e më e tensionuar pas uljeve të tyre televizive, deri në atë pikë sa ai nuk u pa as duke folur me vëllain e tij Princin William gjatë kurorëzimit të mbretit në fillim të këtij muaji.