Celebrities Music Showbiz

Pse Camila Cabello nuk e harron kurrë origjinën e saj meksikane?

Së fundmi Camila Cabello u ka dhënë fansave të saj një dhuratë përpara Krishtlindjeve duke bërë edhe një ndryshim shumë interesant. Këngëtarja e hitit të njohur “Havana”, vendosi që në “I’ll Be Home for Christmas” të NBC të ” Michael Bublé’s Christmas in the City”.

Ajo çfarë mori një vëmendje të madhe ishte grupi ‘Mariachi’ që ajo kishte zgjedhur që të kishte krah saj dhe kjo ishte për të vetmen arsye se donte të sillte edhe njëherë në rikujtesë origjinën e saj meksikane.

Këtë e bëri edhe të ditur në rrjetin e saj social Instagram nëpërmjet një postimi ku kishte shkruar se:

Doja të doja të nderoja dhe të lavdëroja origjinën time meksikane me këtë paraqitje gjatë shfaqjes së Krishtlindjeve të “I’ll Be Home for Christmas” – Luis MiRey e bëri atë fillimisht dhe në spanjisht, por doja që ta sillja atë edhe tek një audiencë që normalisht nuk arrin ta dëgjojë bukurinë e muzikës ‘Mariachi’. Një dashuri shumë e madhe për Meksikën dhe për muzikën e bukur të vendit tim! Gëzuar Krishtlindjet! Shpresoj t’ju pëlqejë kjo kopertinë që tashmë është edhe e disponueshme në ‘Amazon Music’. 

Gjatë performancës së saj së bashku me grupin ajo kishte veshur një kostum të bardhë me shkëlqim teksa këndonte dhe mbështetej nga ‘Mariachi’  me instrumenta muzikorë. Përveç këngëtares bukuroshe të hitit “Don’t Go Yet”, Bublé kishte vendosur që ta ndante skenën edhe me yje si Leon Bridges, Jimmy Fallon, Hannah Waddingham dhe Kermit the Frog gjatë mbrëmjes speciale, e cila u transmetua të hënën mbrëma.

Nga ana tjetër kjo nuk është hera e parë që Cabello performon me një grup ‘Mariachi’. Ajo performoi gjithashtu “La Buena Vida” të pabotuar me një grup për performancën e saj “NPR Tiny Desk”.

Ylli i ‘Cinderella’ ka planifikuar të publikojë albumin e saj të tretë ‘Familia’ në studio pavarësisht se data nuk është bërë ende e ditur.