Celebrities Film & Tv Magazine

Publikohet traileri i fundit i filmit Barbie i cili zbulon shumë gjëra të reja…

Është një film që ndihet sikur ka vite që po realizohet, por traileri i fundit për filmin Barbie të Greta Gerwig sapo u publikua.  Me një kast fantastik ( Margot Robbie, Ryan Gosling, Dua Lipa, Nicola Coughlan, Helen Mirren Emma Mackey, Kingsley Ben-Adir, Issa Rae, Michael Cera, Rhea Pearlman, Emerald Fennell, Scott Evans, Ritu Arya, Jamie Demetriou , Hari Nef, Sharon Rooney dhe Marisa Abela) dhe një qëndrim feminist për kukullën me të cilën të gjithë jemi rritur, mezi presim të shohim se çfarë magjie ka spërkatur Gerwig së bashku me talentin më të mirë të aktrimit të Hollivudit  në një klasik të fëmijërisë.

Traileri i ri e sheh Barbin duke e ftuar Kenin në një festë ‘blow out’ në shtëpinë e saj, ku ajo me sa duket ka një krizë ekzistenciale në mes të pistës së vallëzimit kur pyet Barbiet e tjera: “A mendoni ndonjëherë të vdisni?” Pasi qesh, Barbie shpjegon se disa gjëra ‘të çuditshme’ kanë ndodhur në botën e saj, si dushi i ftohtë, rënia nga çatia e saj dhe takat e saj të larta shumëvjeçare janë bërë të sheshta.

Barbie dhe Ken më vonë udhëtojnë në ‘botën reale’ për të zbuluar ‘të vërtetën rreth universit’ dhe pasojnë një sërë mashtrimesh. Trailerin e ri mund ta shikoni vetë këtu:

Në fillim të këtij viti, posterat e rinj për filmin e ri Barbie na dhanë një pasqyrë të karrierës së Barbies. Njëri është mjek, jurist, diplomat dhe tjetri ka fituar një çmim Nobel. Në trailerin e parë, ne pamë një paraqitje të shkurtër të Margot Robbie me një fustan të mrekullueshëm rozë xhingël, duke përshëndetur një botë me pamje mjaft Barbie, si dhe me një kostum banje të lakmueshme, shoqëruar me një thekë kaçurrela të frymëzuar nga vitet ’80.

Traileri i dytë pa të gjithë Barbiet dhe Kenët e përfshirë. Mund ta shikoni këtu: