Celebrities Gossip Showbiz

Sa gati është audienca për të parë dhe mbështetur filmin e ri të Will Smith?!

Will Smith vazhdon të ndajë audiencën pasi ai goditi Chris Rock në skenë në Oscars, me disa votues të çmimit Oscar që tani këmbëngulin se nuk do të mbështesin filmin e tij të ri “Emancipation”.

Will, 54 vjeç, luan rolin kryesor në dramën e ardhshme të Apple TV, e cila fokusohet në historinë e ‘Whipped Peter’ i cili ishte skllavëruar, por arriti të shpëtonte nga një plantacion në Luiziana përpara se të shkonte për t’u bashkuar me ushtrinë e Unionit.

Filmi do të dalë në dhjetor, duke e bërë të kualifikuar për një nominim për çmimet e 95-të të Akademisë. Më pas Will-it iu ndalua të merrte pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve për 10 vjet pas incidentit që përfshinte 57-vjeçarin Chris. Aktori e ka goditur me shuplakë humoristin që kishte bërë shaka me gruan e Will, Jada Pinkett Smith, e cila ka alopecia.

Votuesit e Oscars tani thuhet se janë të ndarë nëse do të mbështesin filmin e ardhshëm të Will. “Bota nuk mund ta fshijë shuplakën dhe kjo është një barrë e rëndë për Smith, familjen e tij dhe Akademinë”, tha një anëtar i degës së votuesve të aktorëve për The Hollywood Reporter. Një tjetër shtoi:

Unë mendoj se duhet të kalojë më shumë kohë përpara se Will Smith të merret në konsideratë për ndonjë çmim. Sado i mrekullueshëm të jetë ai në film, do të jetë e vështirë ta shikosh atë dhe të mos mendosh vazhdimisht për shuplakën.