Celebrities Gossip Showbiz

Si qëndron e vërteta mes marrëdhënies së Reese Witherspoon dhe Tom Brady pas divorceve përkatëse të secilit?

Disa javë pasi Reese Witherspoon njoftoi divorcin e saj nga burri i saj Jim Toth, u përhapën spekulimet se ajo filloi të takohej me Tom Brady. Një përfaqësues i aktores 47-vjeçare Legally Blonde për Us Weekly të mërkurën, 5 prill tha:

Thashethemet janë krejtësisht të rreme.

Një përfaqësues i Brady konfirmoi në mënyrë të ngjashme për People se ai nuk po e sheh Witherspoon pas divorcit të tij nga Gisele Bündchen. Alumi i “Big Little Lies” dhe Toth, 52 vjeç, njoftuan muajin e kaluar se ishin ndarë vetëm disa ditë përpara se të ishte përvjetori i tyre i 12-të i martesës. Çifti i ndarë shkroi në një deklaratë të përbashkët në Instagram më 24 mars:

Ne kemi disa lajme personale për të ndarë … Me shumë kujdes dhe konsideratë kemi marrë vendimin e vështirë për t’u divorcuar,24 mars. Ne kemi shijuar kaq shumë të mrekullueshme vite së bashku dhe po ecim përpara me dashuri të thellë, mirësi dhe respekt të ndërsjellë për gjithçka që kemi krijuar së bashku.

Dyshja shtuan se bashkëlindja e djalit të tyre Tennessee, 10 vjeç, është “përparësia e tyre më e madhe” për të ecur përpara. “Këto çështje nuk janë kurrë të lehta dhe janë jashtëzakonisht personale”, përfunduan ata mesazhin e tyre në rrjetet sociale. “Ne e vlerësojmë vërtet respektin e të gjithëve për privatësinë e familjes sonë në këtë kohë.”

Us Weekly konfirmoi të shtunën, më 1 prill, se Witherspoon, i cili gjithashtu ndan vajzën Ava, 23 vjeç dhe djalin Deacon, 19 vjeç, me ish-burrin Ryan Phillippe kishte paraqitur zyrtarisht kërkesë për divorc. Ajo përmendi “dallimet e papajtueshme” si arsyen e ndarjes.

Mes ndarjes së çiftit, një burim i tha Us se as fituesi i Oscar-it dhe as Toth nuk po fajësonin njëri-tjetrin. Burimi tha në mars:

Reese dhe Jim thonë se po ndahen si miq dhe do të vazhdojnë të jenë bashkë. Ata janë dy të rritur që kanë qenë së bashku për më shumë se një dekadë dhe vendosën të ecin përpara. Në fund të ditës, ishte një vendim i përbashkët.

Qendërmbrojtësi i Tampa Bay Buccaneers, nga ana e tij, ka qenë beqar që nga tetori 2022 kur ai dhe Bündchen, 42 vjeç, njoftuan ndarjen e tyre. Brady shkroi në Instagram në atë kohë:

Në ditët e fundit, unë dhe gruaja ime finalizuam divorcin nga njëri-tjetri pas 13 vitesh martesë. Ne arritëm në këtë vendim miqësisht dhe me mirënjohje për kohën që kaluam së bashku. Jemi të bekuar me fëmijë të bukur dhe të mrekullueshëm që do të vazhdojnë të jenë qendra e botës sonë në çdo mënyrë. Ne do të vazhdojmë të punojmë së bashku si prindër për të siguruar gjithmonë dashurinë dhe vëmendjen që meritojnë.

Brady dhe supermodelja të cilët kanë djalin Benjamin, 12 vjeç dhe vajzën Vivian, 9 vjeç u ndanë zyrtarisht vitin e kaluar pas muajsh spekulimesh për ndarje. Ne konfirmuam më parë se ata punësuan avokatë divorci dhe po jetonin të ndarë pasi ylli i NFL u tërhoq nga planet e tij të daljes në pension.